jesteś w dziale:
data publikacji: 01.lip.2015

„Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki,

jedyną miarą sukcesu jest wysiłek, jaki włożyliśmy, aby go osiągnąć” – Bruce Lee

W sobotę 20 czerwca 2015r.  w Nowej Karczmie odbyło się Święto Sportu, którego hasłem przewodnim zostało powiedzenie „Nowa Karczma biega i w Baśkę gra”.Szczególny nacisk tego dnia został położony na organizację Biegu Świętojańskiego Kaszuba po Gminie Nowa Karczma. Bieg prowadził z Nowej Karczmy do Liniewka Kościerskiego a następnie do Nowej Karczmy. Trasa Biegu Świętojańskiego Kaszuba, wynosiła 10 km. Kolejnym punktem imprezy były I Mistrzostwa Kaszub Nordic Walking na trasie 5 i 10 km. Zwieńczeniem imprezy był turniej „Baśki” świętojańskiej. Mistrzostwa te zostały rozegrane w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie. Tego dnia nie zabrakło przedstawiciela z grupy biegowej „Liniewo Biega”. Nie na próżno liniewiacy zacięcie trenują niezależnie od pogody czy pory roku, bo jak się okazuje trening czyni mistrza. 32 letni Henio z Liniewa w biegu głównym osiągnął bardzo dobry rezultat. Po wyczerpujących 10 km uplasował się  na II miejscu w kategorii wiekowej a przy tym na VIII miejscu w OPEN.  Dla takich chwil warto pracować. Wielkie gratulacje, jesteśmy z Was dumni!!!