Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu- zarządzanie sobą i relacjami w organizacji
data publikacji: 20.paź.2017

Serdecznie zapraszamy osoby działające w pomorskich organizacjach pozarządowych, lokalnych aktywistów, aktywistki na warsztaty w ramach Akademii Active Citizens:

Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemuzarządzanie sobą i relacjami w organizacji

9-10 grudnia (sobota-niedziela), godziny 10.00-17.00 (sobota) i 10.00-15.00 (niedziela)

lub

11-12 grudnia (poniedziałek-wtorek), godziny 10.00-17.00 (poniedziałek) i 10.00-15.00 (wtorek)w Gdańsku

Zapisy odbywają się przy pomocy formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.ikm.gda.pl. Formularz należy odesłać do 15.11.2017 r. na adres anna.urbanczyk@ikm.gda.pl  lub w formie papierowej dostarczyć pod adres:

Anna Urbańczyk

Instytut Kultury Miejskiej

  1. Długi Targ 39/40

80-830 Gdańsk

 

Numer faxu: 58 760 72 15

Liczba miejsc jest ograniczona do 16 osób. Potwierdzenie udziału w warsztatach  osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 28.11.2017 r.

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy!

Działalność w organizacjach społecznych i praca z ludźmi może sprawiać dużo satysfakcji, nadawać sens i sprzyjać rozwojowi osobistemu. Jest to także rodzaj pracy, w której łatwo się wypalić, zatracić równowagę pomiędzy tym co „prywatne”,
a co „zawodowe”, a znalezienie harmonii bywa często psychicznie wyczerpujące.

Żeby dobrze i skutecznie współpracować z innymi, osiągać zamierzone cele
i znajdować w tym satysfakcję należy potrafić zadbać najpierw o siebie i swoją higienę pracy.

Warsztat składać się będzie z dwóch części, w których osoby uczestniczące na podstawie refleksji nad swoim rozwojem zawodowym
w organizacjach społecznych i dobrostanem wzmocnią kompetencje pracy z innymi.

 

  1. Dobra praca w Twoim życiu
  • Przyjrzysz się miejscu pracy zawodowej i społecznej w Twoim życiu: jakie ma dla niego znaczenie i z jakimi wartościami się wiąże. Ile pochłania Twojej energii i czasu w kontekście innych ważnych obszarów życia.
  • Sprawdzisz, co sprawia, że czujesz spełnienie i satysfakcję.
  • Sprawdzisz, jakie przeszkody stoją na drodze Twojego rozwoju.
  • Poszukasz harmonii pomiędzy życiem prywatnym a pracą.
  • Dowiesz się jak pielęgnować swój dobrostan i dążyć do szczęścia w odniesieniu do własnej pracy społecznej.
  • Poznasz sposoby odpoczynku i relaksu.

 

 

  1. Dobre życie w Twojej pracy
  • Dowiesz się, czym się różni słuchanie od uważnego i empatycznego słyszenia. Poznasz metody, aby słyszeć i rozumieć siebie i inne osoby więcej i lepiej.
  • Nauczysz się rozpoznawać sytuacje, w których warto lepiej zarządzać trudnymi emocjami. Dowiesz się co robić, aby emocje nie kierowały Tobą w sytuacjach kryzysowych.
  • Przyjrzysz się sposobom komunikowania z innymi i asertywnego dbania o relacje w pracy.

 

 

 

Osoba prowadząca:

Jan Świerszcz– psycholog, trener z ponad 15 letnim doświadczeniem pracy w organizacjach społecznych. Specjalizuje się w tematyce równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji (w tym przeciwdziałania przemocy motywowanej uprzedzeniami, wsparcia osób doświadczających takiej przemocy oraz budowania rozwiązań instytucjonalnych w tym zakresie) ze szczególnym uwzględnieniem przesłanek płci, tożsamości psychoseksualnej, tożsamości płciowej, pochodzenia, narodowości i religii. Trener umiejętności społecznych wspierający organizacje i zespoły w rozwoju. Prowadzi zarówno krótkie formy szkoleniowe obejmujące podstawową wiedzę, jak i kilkudniowe treningi umiejętności związanych z pogłębionym wglądem, pracą na własnych postawach i przekonaniach. Najczęściej pracuje z osobami dorosłymi zatrudnionymi w sektorze publicznym (systemie edukacji  formalnej i administracji samorządowej i centralnej), z młodzieżą, osobami studiującymi, pracownikami, pracownicami organizacji pozarządowych i osobami świadczącymi pomoc psychologiczną.

 

 

 

Informacje organizacyjne:

W czasie warsztatów przewidziane są przerwy kawowe i wegański obiad – pierwszego dnia warsztatów.

Akademia Active Citizens to projekt wzmacniający kompetencje zarządzania organizacjami i zmianą społeczną w różnorodnym świecie, realizowany przez Instytut Kultury Miejskiej i British Council.

Akademia powstała w odpowiedzi na potrzeby edukacyjne pomorskich organizacji pozarządowych zgłaszane w  czasie  projektu Active Citizens. Dlatego pierwszeństwo w rekrutacji będą mieć absolwenci i absolwentki pomorskich edycji programu Active Citizens Aktywna Społeczność.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: