Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
 FESTYN SIERPNIOWY
data publikacji: 17.sie.2017

Tradycyjnie, 15 sierpnia, w Liniewie  odbył się festyn sierpniowy, który licznie zgromadził społeczność naszej   gminy, gmin okolicznych, zaproszonych gości i wczasowiczów, więc jak zawsze  festyn  cieszył się dużym zainteresowaniem. Wczesnym popołudniem powitaliśmy naszych najmłodszych gości, którym zapewniliśmy wspaniałą, trzygodzinną zabawę z konkursami oraz placem zabaw do dyspozycji. Można było zrobić sobie zdjęcia w fotobudce, a maskotki gminne tradycyjnie  częstowały uczestników festynu słodkimi nagrodami.

 Oficjalnego otwarcia festynu późnym popołudniem dokonał  Wójt Gminy Liniewo  pan Mirosław Warczak.  Mieszkańcy zostali gorąco powitani i poinformowani o wszystkich atrakcjach, jakie czekają na uczestników festynu. Wójt zaprosił wszystkich na wspaniały koncert zespołu ,, Kapeli Górole” – artyści przyjechali do nas z południa Polski, aby zabawić naszą, kaszubsko-kociewską publiczność. Wszyscy razem z zespołem śpiewali piosenki, które można usłyszeć   w radio Kaszebe.

   Po wysłuchaniu wcześniej  koncertu skrzypcowego w wykonaniu D.J Kabiego i wspaniałego artysty Grega Piskorskiego wydawało się, że już nic wspanialszego nas nie spotka, ale równie wspaniale występowali pozostali artyści. Festiwalowicze żywo reagowali na utwory w ich wykonaniu,  trudno byłoby się nie ruszać w rytm muzyki, którą poruszała nawet okoliczne drzewa.

   Wieczorem na scenie pojawił się oczekiwany Just Edi Show- Adrian Pruski– iluzjonista z programu mam talent z bratem Czarkiem.  Nie mamy wątpliwości,  że Edi i jego brat czarowali naprawdę i są            w tym doskonali, na pewno  jedni z najlepszych iluzjonistów  nie tylko w Polsce. Mogliśmy to zobaczyć na własne oczy, ale do dzisiaj nie możemy uwierzyć w to, jak artyści zdominowali publiczność.      

    Mogliśmy już tradycyjnie skosztować pysznej grochówki, żurku, potrawy przygotowane przez niezawodną panią Reginę Domagała, której dziękujemy za wieloletnią współpracę.

 Zabawa przy zespole RELAX z Kiełpina oraz przy niezwykłym popisie dj Kabiego z Gregiem Piskorskim  była wisienką na torcie festiwalowym. Nasi goście  świetnie bawili się do późnych godzin nocnych.

   Festyn spełnił nasze oczekiwania. Wszyscy dobrze się wspólnie bawili, pogoda dopisała, a to nas bardzo satysfakcjonuje. Serdecznie dziękujemy tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.

   Szczególne podziękowania kierujemy do dziewcząt z GOKSiR   i Biblioteki, do naszych druhów  strażaków, na których zawsze możemy liczyć, dziękujemy Pani Reginie Domagała za pyszne posiłki, Panu Andrzejowi za współpracę, Pani Kazimierze oraz Gabrieli. Dziękujemy Również Fundacji Sprawni Inaczej z Lubieszyna za przeprowadzenie loterii fantowej. Największe podziękowania kierujemy do naszego przyjaciela Pawła Myszkiera   z Wysina, który od wielu lat jest profesjonalnym konferansjerem na naszych festynach ,zawsze możemy liczyć na Jego pomoc i wsparcie.

   Projekt realizowany przy wsparciu sponsoringowym PGNiG Polskie Górnictwo Naftowe  i Gazownictwo SA oraz Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: