Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Sprawozdanie z zajęć prowadzonych w czasie ferii zimowych (od 2 do 7 lutego)
data publikacji: 09.lut.2015

W  pierwszym tygodniu ferii zorganizowano ogrom atrakcji dla dzieci i młodzieży z Gminy Liniewo. Codziennie zajęcia trwały po kilka godzin.

W pierwszy dzień, poniedziałek w Bibliotece głośno czytano dzieciom bajki,  uczestnicy słuchowiska wykonywali  piękne ciekawe plastyczne prace pastą do zębów. Prace te zostaną nagrodzone pod koniec drugiego tygodnia ferii. Ten dzień był także pełen atrakcji, ciekawych zajęć dla różnych grup wiekowych i świetnych pomysłów dla małych artystów.

We wtorek w Sali widowiskowej odbył się konkurs młodych talentów pn. ,, MAM TALENT”. Trzeba przyznać, że był to strzał w dziesiątkę, emocji było wiele.

Komisja oceniająca wykonawców w składzie :

– Pani Agnieszka Kosiecka, – Pani Genowefa Rekowska, – Pan Ryszard Łuczkiewicz, -Pan Gerard Pobłocki miała trudne zadanie, aby wyłonić finalistów. Na scenie wystąpili: karacista, magik, tancerki, piosenkarki, recytatorka….

Publiczność była pod ogromnym wrażeniem profesjonalnych przygotowań wszystkich uczestników.

Ostateczny werdykt:

– I m. Marcelina Barkowska

– II m. Monika i  Małgorzata Jurczak

– III m. Mateusz Jurczak

Wyróżnienia:

– Marika Dyks

– Paulina Richert i Joanna Gruszka

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Bibliotekę Publiczną w Liniewie, a główne nagrody – Oskary statuetki zakupił GOKSiR. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i niesamowite emocje. Dziękujemy publiczności za wspaniałe owacje, a jurorom za trud w wyborze tych najlepszych.

Następnego dnia, czyli w środę, pojechaliśmy do Kościerzyny na łyżwy. Po prostu zabawa na całego, nie było osoby, która nie chciała by tam wrócić. Bawiliśmy się jak zaklęci, radość tryskała z każdego z nas. W drodze powrotnej wszyscy posilili się pyszną drożdżówką. Po powrocie do Liniewa odbyły się warsztaty decoupage, które poprowadziła nasza plastyczka Pani Aneta Gajewska. Zainteresowanie było przeogromne, zebraliśmy około 30 osób, które wzięły udział w tych warsztatach. Wykonane prace były piękne, kolorowe … wystawę można oglądać w domu kultury, oczywiście prace te wrócą do właścicieli

W czwartek kolejny wyjazd – kino, obejrzeliśmy film pt. ,,Paddington” zabawny film dla wszystkich, mali i duzi śmiali się i wzruszali podczas seansu, popcorn koniecznie musiał być i oczywiście duża coca-cola  Kino było wypełnione do ostatniego miejsca. Jak widać zainteresowanie dzieci w tym roku jest ogromne nie tylko w naszej gminie.

Czas na relaks i świetną zabawę w dobrych humorach mieliśmy w piątek na basenie w Kościerzynie. Był to kolejny dzień wspaniałych atrakcji dla naszych pociech. Zjeżdżalnie, jacuzzi, baseny – szaleństwo przez dwie godziny. Każdy mógł znaleźć dla siebie to co lubi, a przede wszystkim wspólnie razem ze sobą spędzić czas na wesoło.

Bardzo dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy pojechali z naszymi dziećmi w tym tygodniu do Kościerzyny.

W Sobotę w Centrum Kształcenia odbył się konkurs wykonywany w programie Power Point pn.: ,,Najciekawsze zakątki w Gminie Liniewo”. Każdy uczestnik za piękną prezentację multimedialną otrzyma nagrodę. Będą one wręczane z pozostałymi laureatami w konkursach plastycznych w czwartek o godz. 12.00 – serdecznie zapraszamy!!! Prace z CK można będzie obejrzeć na wystawie przed salą CK w Liniewie.

 


Powiązane zdjęcia:

Kontakt: