Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Gmina Liniewo

 


 

l

l

Gmina Liniewo położona jest w centralnej części województwa pomorskiego, w powiecie kościerskim. Graniczy z gminami: Stara Kiszewa, Kościerzyna, Nowa Karczma i gminą Skarszewy, należącą do powiatu starogardzkiego. Teren gminy położony jest w obszarze mezoregionu Pojezierza Kaszubskiego. Znajduje się w obrębie wielofunkcyjnej strefy pojeziernej o charakterze rolno – leśno – turystycznym. Gmina położona jest w odległości 30 – 45 km od centrum Gdańska, na obrzeżu Trójmiejskiego Obszaru Metropolitalnego.

  Podstawowe dane o gminie: a) powierzchnia gruntów ogółem – 110 km² b) struktura użytkowania gruntów: – grunty orne, sady, łąki i pastwiska – 69,85 km² – lasy i grunty zadrzewione i zakrzewione- 25,52 km² – pozostałe grunty i nieużytki – 14,63 km² c) liczba obrębów geodezyjnych – 11 d) liczba sołectw –16 e) liczba miejscowości – 22 f) liczba mieszkańców w 2011 r. – 4770

l

l

 

 

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: