Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
data publikacji: 06.wrz.2017

Informacja

 

Urząd Gminy w Liniewie informuje, że z przyczyn organizacyjno – prawnych kurs autobusowy relacji Garczyn – Orle – Liniewo – Kościerzyna zostaje wstrzymany od dnia 4 września 2017 r.

Kontynuowanie kursu wymaga podpisania porozumień z gminami, przez które trasa przebiega, tak wynika z ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. Oczywiście gmina wystąpiła o podpisanie takowych porozumień w odpowiednim czasie, jednak gminy te nie wyraziły chęci na utrzymanie linii. Wystąpiliśmy również do Starosty Kościerskiego aby od 1 stycznia 2018 r. powiat przystąpił do realizacji Planu Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego na lata 2015 – 2025 dla Powiatu Kościerskiego i Gmin Ościennych.

W odpowiedzi poinformowano nas, że kurs Garczyn – Liniewo – Kościerzyna jest ujęty w Planie oraz, że realizacja Planu może zostać przesunięta do 1 stycznia 2019 r.

W związku z powyższym przepraszam za utrudnienia i należy oczekiwać, że realizacja Planu dla Powiatu Kościerskiego będzie realizowana jak najwcześniej, najlepiej od 1 stycznia 2018 r.

 

Z poważaniem

Sekretarz Gminy Liniewo

Jacek Sosnowski

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: