Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Jubileusz X- lecie istnienia Orkiestry Dętej „LinStarT”
data publikacji: 14.maj.2019

11 maja 2019 r. to bardzo szczególny dzień dla Domu Kultury w Liniewie. Tego dnia odbył się jubileusz X- lecie istnienia Orkiestry Dętej „LinStarT”. Orkiestra Dęta Gminy Liniewo działa przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji . Członkowie zespołu to młodzież, studenci oraz dorośli. Wszyscy grający są amatorami. Orkiestra liczy ponad 30- członków to grupa mieszana , są to panie i mężczyźni , którzy uświetniają nasze liczne uroczystości gminne oraz kościelne. Kapelmistrzem orkiestry od samego początku tzn. od maja 2009 roku jest Pan Roman Gołuński , a ,,prawą ręką ”kapelmistrza oraz tzw. kierownikiem Orkiestry jest Pan Szymon Miętki. Zapoczątkowali oni warsztaty dla członków naszej orkiestry, które prowadzone były i nadal są przez znakomitego specjalistę Pana Ireneusza Stromskiego wieloletniego kapelmistrza Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej w Gdyni.
W każdy piątek systematycznie spotykają się na próbach w Sali Widowiskowej GOKSiR , aby udoskonalać swoje umiejętności i repertuar. Ten dzień przyniósł Orkiestrze i GOKSiR wiele radosnych chwil.Spora grupa mieszkańców gminy i powiatu przybyła na wyjątkowy koncert przygotowany na tą okazję przez członków orkiestry. Mieliśmy okazję wysłuchać takie utwory jak One Moment, Amigo, Aus Bohnen, walc fon tango
Dziękujemy wszystkim za przybycie, dziękujemy delegacjom, gościom za miłe i ważne słowa skierowane do członków Orkiestry do organizatorów uroczystości oraz do władz gminy. Dziękujemy wszystkim sponsorom , którzy od lat wspierają naszą orkiestrę
Kierujemy podziękowania do Pani Reginy Domagała za przygotowanie dla wszystkich uczestników koncertu : żurku , pączków oraz faworków Wszystkich mieszkańców gminy i powiatu kościerskiego w imieniu orkiestry dętej ,, LinStarT” Ogromne podziękowania dla Dominika Cieplińskiego , który upiekł okolicznościowy tort dla wszystkich uczestników tej uroczystości. Serdecznie zapraszamy na nasze koncerty, które można usłyszeć już 31 sierpnia w Wysinie.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: