Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Oddanie do użytku i odbiór techniczny pomostu w Orlu na jeziorze Dużym
data publikacji: 07.kwi.2021

W dniu 2 kwietnia br., nastąpił oficjalny odbiór prac zrealizowanych przy budowie nowego pomostu na jeziorze Dużym w miejscowości Orle. W uroczystości wzięli udział: Wójt  Gminy Liniewo Mirosław Warczak, sekretarz Gminy Jacek Sosnowski, przewodniczący Rady Gminy Adam Sosnowski, radni: Norbert Kurszewski, Wiesław Szarmach – przewodniczący Komisji Komunalnej i Budżetu, Tadeusz Borkowski – sołtys sołectwa Orle, Krystian Breski –  kierownik Referatu Komunalnego i Rozwoju, a także wykonawca ww. robót firma HYDRO-MAG z Garcza na czele z jej właścicielem Krzysztofem Rybakowskim. Łączny koszt realizacji przedsięwzięcia pn: „Pomost Rekreacyjny w miejscowości Orle” wyniósł 366 900 zł

(w tym koszty projektu 20 900 zł). Przypominamy, że w ramach tej inwestycji przeprowadzona została rozbiórka starego pomostu, który opierał się na palach rurowych, a następnie budowa nowego, rekreacyjnego. Nowy obiekt ma kształt litery „U” i wykonany jest w całości z konstrukcji stalowo drewnianej. Dwa ramiona nowego pomostu mają długość 18 metrów, a poprzeczny pomost, łączący ramiona ma długość 34 metry. Trzymetrowa szerokość podestu pomostu pozwoliła na zamontowanie na nim sześciu ławek dla spacerowiczów. Nadmienić należy, że zmodernizowane zostało także miejsce do plażowania poprzez wyrównanie nierówności i nasypanie warstwy piasku. Podczas spotkania, Wójt Gminy Liniewo Mirosław Warczak złożył podziękowania do osób zaangażowanych w realizację przedsięwzięcia w następujących słowach:

„Jest mi niezwykle miło, spotkać się dzisiaj z Państwem przy tym nowoczesnym pomoście, który powstał dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi i ofiarności. W tym miejscu chciałbym gorąco podziękować firmie  Hydro Mag sp. z.o.o na czele z jej właścicielem Krzysztofem Rybakowskim, Krystianowi Breskiemu kierownikowi Referatu Komunalnego i Rozwoju w Liniewie, projektantom, kierownikowi nadzoru technicznego, radnemu Norbertowi Kurszewskiemu, za bieżącą pomoc techniczną i transportową elementów pomostu, sołtysowi Tadeuszowi Borkowskiemu za wsparcie i pomoc organizacyjną oraz pozostałym radnym Rady Gminy Liniewo za przyjęcie tego przedsięwzięcia do pakietu zadań inwestycyjnych w naszym budżecie na ten rok. Powstanie tego kolejnego dzieła jest dowodem na to, że nasza gmina się rozwija. Główną ideą, która przyświecała nam podczas realizacji tej inwestycji było kompleksowe zapewnienie Wszystkim naszym Mieszkańcom i nie tylko wysokiego standardu rekreacji i wypoczynku oraz możliwości wędkowania w tej przepięknej okolicy.

Jako Wójt tej gminy zdaję sobie sprawę z tego, że Wasze umysły, serca i talenty stanowią wartość bezcenną. Dlatego warto inwestować w przyszłość naszej gminy. Tak jak deklarowałem jeszcze przed wyborami, że będziemy się starać o wszechstronny rozwój, dzisiaj macie namacalny tego dowód, że wspólnie z naszymi „ludźmi” z Rady Gminy i komitetu wyborczego „RAZEM DLA GMINY MIROSŁAWA WARCZAKA” dotrzymujemy obietnic danych naszym Mieszkańcom – Wasze Marzenia Naszą Siłą”.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: