jesteś w dziale:
Bieg morsa w Garczynie za Kościerzyną
data publikacji: 03.mar.2015

Najpierw pokonanie ok. 6 kilometrów leśnej trasy, a potem jak sama nazwa wskazuje, kąpiel we wciąż zamarzniętym jeziorze Garczyn. Tak wyglądał IV Bieg Morsa, który odbył się w minioną niedzielę 1 marca. Do sportowej rywalizacji stanęło blisko 400 osób. Na starcie stanęło około 300 biegaczy i  prawie 100 miłośników nordic walking. Wśród uczestników znaleźli się członkowie wielu klubów z różnych zakątków Polski, w tym również 7 osobowa reprezentacja z Gminy Liniewo. W biegu tym wzięli udział zarówno amatorzy, jak i doświadczeni biegacze. Napomknąć należy, że w kategoriach wiekowych jeden z reprezentantów „Liniewo biega”  stanął na  najwyższym stopniu podium – 1 miejsce w M 30-39, 10 miejsce w Open.

Pozostała szóstka z ekipy z Liniewa również ukończyła bieg z bardzo dobrym wynikiem czasowym. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Po wyczerpującym starcie, miłośnicy aktywnego sportu mogli zregenerować siły przy ognisku, częstując się ciepłą zupką i kiełbaskami. Wizytę w Powiatowym Centrum Młodzieży zakończono kąpielą w lodowatej wodzie. Po rozgrzewce, blisko 300 morsów zanurzyło się w wodach jeziora Garczyn. Niestety reprezentacja z Liniewa nie skorzystała z zaproszenia do morsowania.  Może za rok znajdzie się śmiałek, który „przełamie lody” i chętnie skorzysta z zimnej kąpieli;)