Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY LINIEWO
data publikacji: 18.lis.2020

Drodzy Mieszkańcy Gminy Liniewo

 

        Nie zapominajmy o samotnych sąsiadach, znajomych, przebywających na kwarantannie. To właśnie oni najbardziej potrzebują naszej pomocy w zrobieniu zakupów czy w opiece nad zwierzętami.

        Osoby, które nie mogą liczyć na pomoc rodziny lub bliskich, znajdują się w wyjątkowo trudnej sytuacji, dlatego mogą zwrócić się o pomoc do pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Liniewie pod nr tel. (58) 687 85 38 lub drogą mailową na adres: gops@liniewo.pl

        Prosimy również Seniorów powyżej 70. roku życia, którzy nie świadczą pracy, o nieprzemieszczanie się i w miarę możliwości o pozostanie w domach. Dla tych osób uruchomiony został rządowy program solidarnościowy „Korpus Wsparcia Seniorów”. Za pomocą specjalnie stworzonej infolinii pod bezpłatnym numerem 22 505 11 11 seniorzy mogą się połączyć z konsultantem, który zbierze od nich informacje i dane. Następnie będą one przekazane do ośrodka pomocy społecznej za pomocą specjalnego systemu informatycznego. Pracownik ośrodka skontaktuje się z seniorem, zweryfikuje zgłoszenie i ustali wszystkie szczegóły związane z udzieleniem pomocy. Wsparcie może dotyczyć usług typu: zakup produktów żywnościowych, środków czystości czy lekarstw. Koszty za zakupy pokrywa senior. Powyższe potrzeby można zgłaszać także bezpośrednio w GOPS w Liniewie pod ww. numerem telefonu lub mailowo.
 

Z serdecznym pozdrowieniem

Mirosław Warczak

Wójt Gminy Liniewo

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: