Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
BIESIADA DOŻYNKOWA w Gminie LINIEWO – Dożynki Gminne
data publikacji: 01.wrz.2021

W  minioną niedzielę, 29 sierpnia odbyły się Dożynki Gminne.

Główna część obchodów gminnego święta rozpoczęła się mszą świętą w intencji rolników w kościele parafialnym w Garczynie. Podczas sprawowanej eucharystii zostały poświęcone wieńce dożynkowe, a Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Liniewie zapewniły oprawę muzyczną oraz swoim śpiewem uświetniły uroczystą mszę. Funkcję starostów pełnili Państwo Patrycja i Michał Mielnikow.  Po mszy, w uroczystym korowodzie dożynkowym i pięknej muzyce Gminna Orkiestra Dęta LinStarT poprowadziła wszystkich uczestników tego wielkiego gminnego święta plonów na boisko sportowe w Garczynie.

Tu na scenie czekała dyrektor GOKSiR Lucyna Piwowarczyk wraz z współprowadzącym Pawłem Myszkier, którzy zapowiedzieli Wójta Gminy Mirosława Warczaka wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Adamem Sosnowskim oraz starostów dożynkowych do uroczystego przekazania chleba dożynkowego na ręce włodarzy. Zgodnie z ceremoniałem Wójt Gminy przywitał wszystkich przybyłych na uroczystości oraz wyraził swoje uznanie dla pracy rolników, pszczelarzy i sadowników. Życzył by praca na roli była doceniana i szanowana oraz uczciwie wynagradzana.

W uroczystościach dożynkowych uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, powiatowych, Kół Gospodyń Wiejskich, Klubów Seniora, radni, sołtysi oraz księża proboszczowie z parafii Garczyn, Liniewo, Wysin oraz Pogódki.

Od godziny 15.00 na boisku sportowym w Garczynie przygotowano pierwsze atrakcje dla dzieci. Można było poskakać na dmuchańcu, zrobić sobie ozdobny tatuaż czy zapleść kolorowe warkoczyki.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której udział wzięli: zespół „Biesiada Polska”, kapela „Bufet”, zespół „Fire” oraz rozśpiewana młodzież z GOKSiR w Liniewie.

W trakcie dożynek nagrodzono laureatów konkursu Piękna Wieś Pomorska 2021 na szczeblu gminnym.

W kategorii Zagroda  na podium stanęli :

I      Magdalena Gostkowska Drzewicka

II    Mirosława Kowalska

III   Mirosława Żołądkowska

W kategorii Wieś poszczególne miejsca zdobyli:

I     Stefanowo

II    Deka

Dziękujemy serdecznie wszystkim za uczestnictwo w tym pięknym rolniczym i gminnym święcie. Pomimo dość „kapryśnej” pogody Nasi Wspaniali Mieszkańcy nie zawiedli!

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: