Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek
data publikacji: 11.maj.2021

Druga część obchodów DNIA STRAŻAKA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W minioną sobotę 8 maja, odbyły się obchody Dnia Strażaka w Wysinie. Jak wcześniej pisaliśmy, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, uroczystości zostały podzielone na dwie części. Strażacy z OSP Wysin rozpoczęli obchody swojego święta mszą św. o godzinie 18.00  sprawowaną przez ks. proboszcza Arkadiusza Ćwiklińskiego.

Po uroczystej eucharystii Druhowie przemaszerowali  do remizy strażackiej. Tam odbyła się druga część uroczystości. Nie zabrakło podziękowań, życzeń oraz ciepłych słów o naszych bohaterach. Mimo bardziej kameralnego przebiegu tych spotkań, cieszymy się że Druhny i Druhowie nie zrezygnowali z obchodów. Zazwyczaj spotykają się gdy zawyje syrena strażacka i trzeba spieszyć komuś na ratunek, wtedy wszystkie sprawy codzienne schodzą na dalszy plan. Kiedy indziej, jak nie w Swoje święto, mogą po prostu pobyć ze sobą zacieśniając braterskie więzi – Tych którzy idą tam skąd inni uciekają.  

Tak właśnie działają Rycerze św. Floriana i niech dalej pięknieją z roku na rok nasze straże ogniowe – NASZA CHLUBA i CHWAŁA GMINY.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: