Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Czwartkowy objazd gospodarczy po gminie
data publikacji: 21.lip.2023

W dniu 20 lipca br. Wójt Gminy Liniewo Mirosław Warczak wraz z Krystianem Breskim i Maciejem Filipkowskim pracownikami referatu Komunalnego, odbyli objazd gospodarczy po inwestycjach realizowanych przez Gminę Liniewo i współfinansowanych z zewnętrznych środków.

Poniższa fotorelacja przedstawia w kolejności miejsca, w których trwają różnego rodzaju prace.

Pierwsze zdjęcia przedstawiają przebudowę dróg na terenie sołectw Sobącz i Liniewo gdzie kończą się prace przy realizacji ostatniego z czterech ostatnich odcinków dróg.

Kolejne miejsce to teren sołectwa Orle gdzie poza pracami prowadzonymi przy drodze powiatowej trwają prace wewnątrz osiedla. Aktualnie  przebudowywane są drogi wewnętrzne przy blokach numer 28-29 a od najbliższego tygodnia rozpoczną się prace przy blokach numer 20-23.

Następnie wizyta przewidywała inspekcję inwestycji związanej z  budową wodociągu Orle – Chrztowo. Dla przypomnienia zadanie wznowiono po przerwie związanej z koniecznością wykonania prac polowych na tym terenie.

Kolejnym punktem objazdowym było boisko sportowe w Garczynie, gdzie wykonano pełną konstrukcję, deskowanie z papowaniem dwóch, nowo powstałych wiat rekreacyjnych. Przed nami pozostało jeszcze wykonanie poszycia z blachodachówki.

Kolejne zdjęcia przedstawiają wizytację prac związanych z przebudową drogi wojewódzkiej na odcinku Rogazy – Iłownica. Obecnie trwają prace związane z wycinką drzew i krzewów, ścinanie pobocza, wykonanie dodatkowych zjazdów. W następnym etapie wykonawca przystąpi do remontu nawierzchni.

Ostatnim punktem wizyty była miejscowość Stary Wiec, w której zbliżają się ku końcowi prace związane z realizacją inwestycji o nazwie „Uporządkowanie Terenów Popegeerowskich”, w ramach którego wykonano drogi, ciągi komunikacyjne, nowy przystanek autobusowy, wymieniono azbestową sieć wodociągową, a już za kilka dni otwarty zostanie nowy plac zabaw dla najmłodszych. W dniu dzisiejszym, na tym terenie, zostanie zamontowana stacja meteorologiczna. Natomiast w przyszłym tygodniu wykonawca przestąpi do końcowych prac związanych z nasadzeniem drzew.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: