Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Dożynki Gminne w Wysinie- Była pogoda , była biesiada i było radośnie
data publikacji: 03.wrz.2015

 30 sierpnia w Wysinie, odbyły się Dożynki Gminne Gminy Liniewo.

Ta tradycyjna uroczystość jest zwieńczeniem rolniczego trudu, dlatego zgromadziło się na niej  bardzo wielu mieszkańców Gminy. Po uroczystej Mszy Świętej korowód prowadzony przed tegorocznych Starostów Lucynę Słowik i Franciszka Plutowskiego poprzedzonych przez koncertującą także później miejscową Orkiestrę Dętą „LinstarT”, przeszedł z kościoła na boisko sportowe, gdzie rozstawiono scenę, widownię, kuchnię z zwyczajową grochówką, żurkiem , bigosem, chleb ze smalcem. Rozstawiono stoły pod namiotem, wiele różnorodnych kramów z przekąskami, napojami i drobiazgami, a dla dzieci były też  ich ulubione zjeżdżalnie, trampoliny i inne atrakcje. Pierwszym punktem uroczystości (poza powitaniem wszystkich zgromadzonych przez prowadzących imprezę Lucynę Piwowarczyk i Pawła Myszkiera) było przekazanie bochna dożynkowego chleba gospodarzom Gminy Liniewo – Wójtowi Mirosławowi Warczakowi i Przewodniczącemu Rady Gminy Wiesławowi Szarmachowi, którzy „przełamali się” nim ze wszystkimi obecnymi na dożynkach, w tym między innymi ze wicestarostą kościerskim Henrykiem Ossowskim . Podziękowania i życzenia pomyślności w dalszym rolniczym trudzie przekazali obaj gospodarze Gminy na ręce wszystkich rolników. W imieniu przybyłej na uroczystości delegacji zaprzyjaźnionej niemieckiej gminy Ebsdorfergrund, Jolanta Peterson również wygłosiła przemowę do uczestników dożynek. Oficjalną część zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Liniewie imprezy zakończyło ogłoszenie wyników konkursu „Piękna wieś pomorska 2015” na szczeblu gminnym. W kategorii Wieś zwyciężyło Orle, przed Głodowem, Deką i Stefanowem, a w kategorii Zagroda Rolnicza Irena Aszyk przed Zenonem Szczodrowskim, Ireną Górska i wyróżnionymi Gertrudą Czapiewską i Krystyną Niemczyk. Warto zaznaczyć, że na powiatowym szczeblu konkursu Orle zostało wyróżnione, a Irena Aszyk zajęła drugie miejsce.

Organizatorzy nie mogliby z takim rozmachem przygotować liniewskich dożynek bez wsparcia finansowego ze środków Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w ramach projektu „Imprezy kulturalno-sportowe w Gminie Liniewo”.

Część artystyczno-rozrywkową wypełnił występ istniejącego od 11. lat kabaretu „WEŹRZESZ” ze Skarżyska Kamiennej, prezentował się zespół Malibo Latino z Hiszpanem  i zaprzyjaźniona od lat  Kapela Biesiadno-Kaszubska „BufFet” z Kartuz, duet akordeonowy Eliasz Potrykus i Bartek Freda, Hieronim Borkowski wyrecytował wiersz napisany przez siebie na temat ciężkiej pracy rolnika, a grupa FAIRSHOW z Poznania zaprezentowała ogniste pokazy, które na długo pozostaną w pamięci tych , którzy mieli okazję być i zobaczyć

Wyrażamy serdeczne podziękowania dla wszystkich osób , którzy włączyli się w nasze wspólne Dożynki Gminne

Kolejne impreza udana J.

Z podziękowaniem dla wszystkich

GOKSiR Liniewo

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: