Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Drugi tydzień ferii zimowych z Domem Kultury i Biblioteką dobiegł końca
data publikacji: 30.sty.2023

Wszystko co dobre szybko się kończy. 23 stycznia br., gościliśmy aktorów z teatru MASKA z Krakowa, którzy przygotowali dla nas spektakl pt.: ,,Złośliwości jej królewskiej mości” czyli baśniową opowieść o grzeczności i dobrym wychowaniu. Spektakl opowiadał historię pewnej rozkapryszonej, wiecznie niezadowolonej i samolubnej Królewny Alicji.

Wielu poddanych zwracało się o pomoc do następczyni tronu, ale dziewczyna nie znała słowa „współczucie” i każdego odprawiała z kwitkiem. Pewnego dnia Czarodziej, chcąc dać jej nauczkę, zamienił damę w żabę. Królewna szybko zrozumiała, jaką wartość ma pomaganie i bycie dobrym dla innych, chciała naprawić wszystkie błędy. W przemianie Alicji uczestniczyły wszystkie dzieci. Maluchy starały się jej pomóc, podpowiadając, jak ma się zachowywać, by stać się grzeczną i miłą dziewczynką. Spektakl miał na celu uświadomienie dzieciom jak należy odnosić się do innych ludzi. Jakim człowiekiem trzeba być, by inni patrzyli na Ciebie przychylnie, oraz to, że trzeba być wrażliwym na krzywdę innych.

We wtorek, razem z 50-osobową grupą maluchów braliśmy udział we wspólnym robieniu pizzerek. Na wcześniej przegotowane ciasto, dzieci nakładały wybrane składniki: warzywa, wędlinę i ser. Następnie czekaliśmy na moment wyjęcia naszych wypieków z piekarnika. Nasze pizzerki wyglądały i smakowały wyśmienicie.

W środowe przedpołudnie aktywnie spędzaliśmy czas podczas zajęć zumby poprowadzonych przez instruktorkę panią Magdaleną Napierała. Dzieci bardzo chętnie współpracowały bawiąc się przy wspaniałej muzyce. Obroty, podskoki i okrzyki wplecione w układy, dały możliwość świetnej zabawy. Podczas takich zajęć maluchy uczą się nie tylko tańca, ale i również koordynacji, równowagi, oraz ćwiczą pamięć. Po zakończeniu wyczerpującej, ale jednak bardzo wesołej zabawy, dzieci podziękowały za mile spędzony czas. My również ze swojej strony bardzo dziękujemy Pani Magdalenie za poświęcony czas i świetną zabawę.

Czwartek był dniem plenerowym. W to słoneczne przedpołudnie z pięćdziesięciodwuosobową grupą dzieci i młodzieży wybraliśmy się na kręgle do Szarloty w Kościerzynie. Podróż minęła nam bardzo szybko. Kiedy dotarliśmy na miejsce, spotkaliśmy się z miłą obsługą i w szybkim czasie pierwsza grupa rozpoczęła grę. Druga grupa w tym czasie „zajadała” się pysznym ciepłym obiadem. Okazało się, że aktywna forma spędzania czasu była strzałem w dziesiątkę. Wszystkim sprawiło wiele radości rzucanie kulą do celu. Dwie godziny gry szybko minęły i z żalem musieliśmy opuścić kręgielnię. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas.

W ostatni dzień ferii zimowych z Kulturą, odwiedził nas Klaun Wojtuś. Najpierw było głośne czytanie „Kici Koci w bibliotece”, Anity Głowińskiej, a następnie w sali GOKSiR zaczęliśmy zabawę z naszym gościem. Wyjątkowy pan oczarował wszystkich zebranych. Pod największym wrażeniem z pewnością były dzieci, które chętnie asystowały Klaunowi przy zabawnych pokazach. Wspaniały pokaz i magiczne umiejętności nie tylko bawiły i rozśmieszały, ale i uczyły. Były też brokatowe tatuaże, balonowe zoo, wata cukrowa i spotkanie ze zwierzątkami (kogutem, gołąbkiem i królikiem).

Serdecznie dziękujemy wszystkim za cudownie spędzony wspólnie czas. Jest nam niezwykle miło, że tak licznie uczestniczyliście w naszych zajęciach i wyjazdach. Do szybkiego zobaczenia.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: