… to projekt, który będzie realizowany na terenie trzech gmin: Liniewo, Nowa Karczma, Skarszewy przez Fundację Kreatywny Umysł Oddział w Wysinie. Oddział w Wysinie Fundacji Kreatywny Umysł prowadzony przez Elżbietę Licznerską powstał, by wspierać edukację dzieci i młodzieży na terenach wiejskich. Fundacji udało się pozyskać dofinansowanie z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich prowadzonego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.
Dzięki czemu w trzech wsiach: Wysin, Nowa Karczma, Kamierowo będą prowadzone zajęcia z elementami programowania, robotyki z wykorzystaniem klocków Lego. Zajęcia tego typu nie tylko bawią, ale i uczą umiejętności przydatnych w życiu codziennym oraz dają możliwość lepszego startu w procesie edukacji. „Klocki, które się ruszają” – dzieci lubią te zajęcia i z chęcią na nie przychodzą.
Rozpoczęliśmy rekrutację w poszczególnych wsiach, którą współprowadzą osoby wyznaczone przez partnerów nieformalnych projektu.
Szkoła Podstawowa w Wysinie – Pan Gerard Pobłocki;
Szkoła Podstawowa w Nowej Karczmie – Pani Elżbieta Bielińska
Kamierowo – Pani Bożena Literska