Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Dzień Dziecka w Gminie Liniewo
data publikacji: 04.cze.2021

W Naszej Gminie obchody tego pięknego święta trwały kilka dni. Rozpoczęliśmy wspaniałą „Zabawą Rodzinną” w miejscowościach Orle i Garczyn. W sobotę 29 maja, 31osób wzięło udział w podchodach. Drużyny musiały pokonać wyznaczoną trasę i zadania, które napotykali na swej drodze. Wszyscy spisali się znakomicie i wszyscy otrzymali nagrody za ukończenie biegu. Mimo dość „kapryśnej” pogody, humory dopisywały, a kreatywność grup biorących udział w zabawie była mile zaskakująca. Na koniec było ognisko, kiełbaski, owoce, lody i słodkości. Dziękujemy za Wasz udział i niesłabnący entuzjazm.

W niedzielę 30 maja, zabawa dla Naszych Milusińskich odbyła się na placu przy przedszkolu w Liniewie. Liczne konkursy i zabawy prowadziła pani animatorka. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Pluszowy miś rozdawał cukierki, można było zrobić sobie z nim zdjęcie. Pamiątkowe fotografie w foto budce stanowiły kolejną atrakcję. Na placu z dwóch zamków dmuchanych mogły korzystać dzieci większe jak i maluszki. Tym razem nie było ogniska, ale kiełbaski z grilla, słodkości i lody. Dzieci mogły udać się na krótki objazd po Liniewie wozem strażackim. Pogoda dopisała i wszyscy bawili się wspaniale.

W poniedziałek 31 maja po południu, przyszedł czas by bawić się w Wysinie. Tym razem zabawę poprowadziło dwóch animatorów. W rytm dyskotekowych piosenek dzieci bawiły się przez całe dwie godziny, tańczyły i rywalizowały w różnych zawodach. Można było zjeść cukrową watę i popcorn, poskakać na dmuchanym zamku. Miś częstował cukierkami, a w foto budce robiono sobie pamiątkowe zdjęcia. Tu również częstowano kiełbaskami z grilla, słodkościami, babeczkami i lodami. Można było przejechać się wozem strażackim. Jak przystało na taki dzień, atrakcji nie brakowało, humory dopisywały, pogoda również więc kolejny dzień zabaw zaliczony.

Pierwszy czerwca należał do Głodowa. Niestety pogoda spłatała figla w postaci przelotnego deszczu. Na szczęście zapał do dobrej zabawy wcale nie przygasł. Dzieci bawiły się wyśmienicie, chętnie brały udział w konkursach, jeździły wozem strażackim. Kolejną ciekawą atrakcją był pokaz Młodzieżowej Drużyny OSP. Najmłodsi mogli skorzystać z treningu piłkarskiego. Oczywiście były słodkości, lody i kiełbaski z grilla…

Wszystkiego nie sposób wymienić, bo w każdym z tych miejsc naprawdę dużo się działo. Dzięki zaangażowaniu wielu osób dzieci mogły spędzić czas ze swoimi rówieśnikami na beztroskiej zabawie. Przez ostatnie miesiące wszystkim brakowało takich spotkań, tym bardziej jesteśmy wdzięczni za pomoc w zorganizowaniu tych dni.

Serdeczne podziękowania należą się głównemu organizatorowi GOKSiR w Liniewie wraz z Panią Dyrektor Lucyną Piwowarczyk na czele oraz współorganizatorom i sponsorom :

Wójtowi Gminy Liniewo Mirosławowi Warczakowi, Bibliotece Publicznej w Liniewie, Sołtysom i Radom Sołeckim z Orla, Garczyna, Liniewa, Wysina i Głodowa, OSP z Liniewa, Głodowa i Wysina, Przewodniczącemu Rady Gminy Liniewo Adamowi Sosnowskiemu oraz Wszystkim Radnym, którzy zaangażowali się w organizację tych dni, specjalne podziękowania kierujemy do Radnych – Sylwii Klajst i Arkadego Grabskiego oraz do Pani Joanny Filipskiej i Pana Jakuba Majer.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: