Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Ekologiczna zbiórka złomu, remont w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubieszynie oraz nowy autobus szkolny
data publikacji: 07.paź.2021

Niedawno przekazaliśmy Państwu wyniki konkursu związanego ze zbiórką złomu. Miło nam poinformować, że tak wiele osób, mimo krytyki, zaangażowało się w realizację tego przedsięwzięcia.

Zebrano blisko 24 tony odpadów złomu. Środki ze sprzedaży trafiły bezpośrednio do jednostek OSP. Serdecznie podziękowania dla osób, które zaangażowały się w akcję. Dwa z trzech sołectw już otrzymały nagrodę w postaci siłowni zewnętrznych. W przypadku trzeciego, na prośbę rady sołeckiej, urządzenie zostanie wymienione na materiał do wykonania ogrodzenia strażnicy OSP.

W budynku byłej szkoły (obecnie Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubieszynie) rozpoczęliśmy prace, które polegają na wyremontowaniu szybu windy, wykonaniu dodatkowych łazienek, wykonaniu nowej instalacji CO, zakupie dodatkowego wyposażenia. Wartość zadania wynosi ponad 250 tyś złotych, z czego dofinansowanie wynosi ponad 210 tyś złotych.

Nasi najmłodsi Mieszkańcy jeszcze w tym roku szkolnym powinni być dowożeni do szkoły nowym autobusem szkolnym, który zastąpi wysłużonego VW. Kilka dni temu podpisano umowę na dofinansowanie pojazdu ze środków PRFON w wysokości 210 tyś zł. Przed nami postępowanie przetargowe związane z wyborem pojazdu, a potem oczekiwanie na jego dostawę. 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: