Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Festyn Rodzinny w Wysinie
data publikacji: 05.lip.2022

W minioną niedzielę 3 lipca w Wysinie, odbył się Festyn Rodzinny rozpoczynający cykl letnich imprez na terenie Gminy Liniewo.  Organizatorami tej zabawy dla wszystkich grup wiekowych byli: Sołectwo Wysin, Sołectwo Chrósty Wysińskie i Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Liniewie, a współorganizatorami byli: KGW, OSP i Klub Seniora z Wysina.

W tą pierwszą, piękną niedzielę lipca przez ponad trzy godziny bawiły się dzieci te małe i duże wraz z rodzicami i dziadkami, jak na piknik rodzinny przystało. Animacje dla dzieci prowadziła grupa Iniemamocni z Gdyni, która rozbawiła nasze pociechy i zachęciła do wspólnych zabaw i konkurencji, za które rozdawano nagrody. Tańczono również „ belgijkę”. Można było poskakać na dwóch dmuchańcach, jeden przewidziany dla maluszków, drugi dla starszych dzieci. Było stoisko z watą cukrową i popcornem, rozdawano lody i częstowano kiełbaskami z grilla.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały pyszne babeczki, słodkości, kawkę, herbatę i wodę z cytryną lub bez. Było stoisko z upominkami, z  bransoletkami oraz punkt malowania buziek. Strażacy z OSP wozili chętnych na przejażdżki wozem strażackim i przygotowali wspaniałą atrakcję, w której dzieci mogły same wziąć wąż strażacki do ręki jak podczas gaszenia pożaru. Ten pomysł spotkał się z ogromnym zainteresowanie dzieci i ich rodziców – bo przecież któż w dzieciństwie nie marzył aby zostać strażakiem, a co bardziej odważni korzystali z płynącej wartkim strumieniem wody i chłodzili się jak pod fontanną.

Stoliki dla biesiadujących ustawiono pod drzewami w przyjemnym cieniu gdzie można było spokojnie obserwować bawiące się dzieci lub po prostu posiedzieć i porozmawiać ze znajomymi czy sąsiadami. To słoneczne popołudnie upłynęło pod znakiem „wspaniałej zabawy i mile spędzonego czasu” za co serdecznie dziękujemy uczestnikom wysińskiego festynu. To ludzie tworzą atmosferę, a ta była wspaniała. Dziękujemy serdecznie wszystkim organizatorom za wkład i zorganizowanie tego spotkania.

Specjalne podziękowania kierujemy do sołtysów tj. Pani Ewy Zielińskiej i Pana Szymona Aszyk, Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Liniewie, Koła Gospodyń Wiejskich i Klubu Seniora z Wysina oraz do wspaniałych strażaków z OSP Wysin.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: