Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
DOŻYNK GMINNE W LINIEWIE
data publikacji: 11.wrz.2012

DOŻYNK GMINNE W LINIEWIE 2 września odbyły się Dożynki  Gminne w Liniewie. O godz. 15.00 odprawiona została Msza Święta w Kościele Parafialnym pod wezwaniem ,, Miłosierdzie Bożego” w Liniewie przez Ks. Proboszczów Grzegorza Flisikowskiego , Ks. Janusza Grzybka oraz Ks. Dariusza Wiczlinga.Po jej zakończeniu odbył korowód dożynkowy na miejsce uroczystości na plac przy Urzędzie Gminy. Tam odbyła się  druga część uroczystości. Zaszczytną funkcję starostów dożynek pełnili: Pani Magdalenia i Piotr Kulas z Małego Liniewa. Tradycyjnie starostowie przekazali chleb dożynkowy na ręce Pana Mirosława Warczaka – Wójta Gminy Liniewo oraz Pana Wiesława Szarmacha – Przewodniczącego Rady Gminy, chleb następnie został połamany i rozdany wśród wszystkich zgromadzonych na uroczystości dożynkowej. Mieszkańcy naszej gminy zostali zaszczyceni obecnością wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi Pana Kazimierz Plocke , który odznaczył rolników z gminy Liniewo medalem  ,, Zasłużeni dla rolnictwa ” 

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wyróżnionym:

   1.  Aneta Szwoch
   2. Jan Czodrowski
   3. Eugeniusz Jurczak
   4. Piotr Kulas
   5. Maryla Łankowska
   6. Lidia Czapiewska
   7. Jadwiga Kozłowska
   8. Elżbieta Renka
   9. Halina Łankowska
   10. Andrzej Sikorski
   11. Zbigniew Kruszyński
   12. Wojciech Prądziński

Po oficjalnych przemówieniach Wiceministra oraz  Wójta Gminy  nadszedł czas na część artystyczną. Na estradzie jako pierwszy wystąpił kabaret ,, Ciach” z Ciechocina, następnie kapela kaszubska ,, Buffet” z Kartuz oraz  zespół ,, Czarne Kapelusze” . Jak każdego roku  dla wszystkich zebranych czekały pyszności przygotowane przez Panią Reginę Domagała: ciasta, bigos, chleb ze smalcem leczo , grochówka  oraz żurek. Dodatkową atrakcją niedzielnego popołudnia były konkursy dla dzieci i dorosłych, które prowadził świetny konferansjer Pan  Sebastian Wałdoch ze Starogardu Gdańskiego. Wieczorem na estradzie pojawił się zespół „ STANDARD” z Głodowa. Zabawa „rozkręciła” się na dobre i trwała do północy. Zgromadzeni na dożynkach, pokazali sobie i wszystkim, że umieją się dobrze bawić . Dla takiej publiczności warto organizować tego typu imprezy i podtrzymywać tradycje w naszej gminie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizacje naszego gminnego święta.   Dożynki to święto chleba i tych, którzy go współtworzą: Boga i Ludzi Jako organizatorzy tegorocznych dożynek serdecznie  dziękujemy wszystkim osobom , które zaangażowały się w organizację tego święta , jest nam bardzo miło i przyjemnie , że możemy liczyć na Państwa pomoc.

Odpowiedzi na pytania

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: