Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
I tydzień ferii zimowych za nami
data publikacji: 06.lut.2024

W pierwszym dniu ferii zimowych w GOKSiR w Liniewie, odbyły się warsztaty makramy. Niezwykłej techniki wiązania sznurków, nasi początkujący uczestnicy uczyli się pod okiem pani Anety Gajewskiej. Tworzenie makramy daje ogromną przyjemność, rozwija kreatywność, stanowi doskonały sposób na relaks i oczywiście dostarcza mnóstwa satysfakcji.

30 stycznia, w bibliotece w Liniewie, odbyły się zajęcia plastyczne połączone z głośnym czytaniem. Dla relaksu i odprężenia, na samym początku wtorkowego spotkania pani Agnieszka przeczytała bajkę Barbary Supeł pt.: „Przygoda na statku Jadzi i Stasia Pętelków”. Następnie całą grupą, ze względu na warunki lokalowe, już w GOKSIR, przystąpiliśmy do tworzenia „Morskiej Meduzy”. Podczas zajęć powstawały również przepiękne, kolorowe i błyszczące opaski, które będą świetną ozdobą balu karnawałowego. Był to bardzo miło spędzony czas.

W środowe przedpołudnie, aktywnie spędzaliśmy czas podczas zajęć „FIT DZIECIAKI” poprowadzonych przez trenerkę personalną panią Patrycję Tomasik. Dzieci bardzo chętnie współpracowały bawiąc się i ćwicząc przy muzyce. Obroty, podskoki, dały możliwość świetnej zabawy. Po wyczerpujących ćwiczeniach nastał czas na chwilę relaksu przy słodkim poczęstunku.

1 lutego grupą 57 osobową, wybraliśmy się do kina w Kościerzynie na animowany film przygodowy. „Wyfrunięci” to wzruszająca opowieść o znaczeniu rodziny i zbliżającej się przygodzie. Nowa animacja ze studia Ilumination opowiedziała nam historię rodziny kaczek, które wyruszają we wspaniałą podróż z Nowej Anglii na Jamajkę, która zapowiada się na najlepsze wakacje. Podczas trwania seansu filmowego uczestnicy wyjazdu zachowywali się wzorowo i z zapartym tchem śledzili losy bohaterów. Pełni wrażeń kinowych i kulinarnych, zadowoleni i w bardzo dobrych humorach powróciliśmy do swych domów.

Ostatniego dnia I tygodnia ferii zimowych, sala Widowiskowa Domu Kultury zamieniła się w salę kinową z przepysznym popcornem i colą. Dzieciaczki obejrzały wspaniałą bajkę „RAYA I OSTATNI SMOK”. W filmie, Raya zabiera nas w podróż do mitycznej Kumandry, krainy, w której, dawno temu żyli obok siebie ludzie i smoki. Gdy światu zaczęła grozić zagłada, smoki poświęciły się dla ratowania ludzi. Podczas piątkowego spotkania, otulone kocykami i z ulubioną maskotką, dzieci przeniosły się do magicznej krainy pełnej niesamowitych wydarzeń. To był bardzo ekscytujący dzień.

Organizatorzy zajęć: GOKSiR, Gminna Biblioteka Publiczna w Liniewie, Filia w Wysinie, Świetlica Socjoterapeutyczna w Liniewie.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: