jesteś w dziale:
III Półmaraton Stolema
data publikacji: 13.sie.2015

284 osoby ukończyły III Półmaraton Stolema, który przeprowadzony był 8 sierpnia br. we Wdzydzach Kiszewskich nad „Kaszubskim Morzem”. Trasę biegu 21km poprowadzono drogami szutrowymi po przepięknych, urokliwych terenach Nadleśnictwa Kościerzyna. Panujący upał przekraczający 30 °C bardzo utrudniał pokonanie trasy uczestnikom biegu a także osobom zabezpieczającym imprezę. Pomimo licznych oznak zmęczenia wszyscy dobiegli do mety, gdzie na biegowych bohaterów czekał orzeźwiający prysznic i piękny pamiątkowy medal. Tradycyjnie do rywalizacji sportowej przystąpiła reprezentacja z „Liniewo Biega”.  I tym razem podium należało do jednego z liniewiaków. Maciej przebiegając półmaraton w czasie 1:25:10 uplasował się na  piątym miejscu na podium. Napomknąć należy że 18 lipca w I Przywidzkim Biegu „Pętelka” z innym 12letnim reprezentantem tej samej grupy biegowej, na dystansach 1 km i 7,8 km, obydwoje zajęli I miejsca. Wielkie gratulacje należą się nie tylko im ale i całej ekipie z Liniewa ponieważ ta i każda inna dyscyplina sportu wymaga wielu wyrzeczeń. To ogromny wkład pracy i wysiłku nakładany każdego dnia podczas intensywnych treningów. Żaden dystans nie przebiegnie się sam, tak jak żaden maratończyk nie przekroczyłby mety swoich marzeń, gdyby nie stanął na linii startu.