Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Kompleksowe zagospodarowanie rekreacyjno – sportowe obiektu sportowego w Garczynie oraz Wykonanie Remontu Kościoła p.w. Świętego Andrzeja Apostoła w Garczynie
data publikacji: 12.mar.2024

Mam przyjemność poinformować Państwa o kilku złożonych wnioskach, które zostały przyjęte, na dofinansowanie ogromnych inwestycji w naszej gminie.

Pierwszy wniosek, dzięki któremu udało się pozyskać historycznie, rekordowe środki finansowe z Programu wsparcia dla terenów popegeerowskich na zadanie w Garczynie o wartości :

☑️ blisko 2 500 000,00 zł, dotacja wyniesie blisko 2 450 000,00 zł.

W ramach tego zadania planuje się budowę: Świetlicy Wiejskiej w Garczynie, uporządkowanie rekreacyjne terenu małego boiska (nowoczesny Plac Zabaw dla Dzieci i Młodzieży), zakup sprzętu wodnego.

Drugi wniosek, który został zaakceptowany dotyczy modernizacji infrastruktury sportowej (duże boisko z bieżnią).

☑️ Wartość zadania 3 300 000,00 zł, w tym dotacja obejmuje kwotę 2 970 000,00 zł.

W ramach zadania planuje się uporządkowanie płyty boiska wraz z budową bieżni, trybun, ogrodzenia w Garczynie oraz budowę „Miasteczka Rowerowego”, drogi dojazdowej w Liniewie przy Zespole Oświatowym.

W ramach w/w projektu planuje się także zakup ciągnika rolniczego wraz z osprzętem.

Trzeci wniosek dotyczy pozyskania dotacji na wykonanie prac konserwatorskich i remontowych kościoła p.w. Świętego Apostoła Andrzeja w Garczynie.

☑️ Wartość dotacji to blisko 300 000,00 zł,

Poza rozwojem infrastruktury sportowej nie zapominam o drogach. Ze względu na wysokie koszty budowy i ich przebudowy, prace realizujemy odcinkami. Zapewne Państwo widzą prace realizowane wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Kościerzynie, które polegały na przebudowie drogi Rogazy- Stare Polaszki. Zadanie było realizowane w kilku etapach, a ostatni zbliża się dużymi krokami do końca. Ponadto w latach poprzednich, wyremontowano drogę Garczyn- Kobyle.

Przed nami ostatnie dwa etapy. Pierwszy z nich to przebudowa ulicy „Kasztanowej” i ronda w Garczynie, z wyprowadzeniem w kierunku Milonek ( Pogódek), zaś drugi etap to przebudowa drogi Orle – Garczyn wraz z budową ciągu pieszego.

Realizacja tych elementów (ul. Kasztanowa i Rondo ma już wybranego Wykonawcę, a pracę rozpoczną się w ciągu kilku tygodni), zapewni ona ciągłość komunikacyjną na wyremontowanych odcinkach dróg.

Ze swojej strony bardzo dziękuję Wam Mieszkańcom za cierpliwość, wsparcie oraz cenne uwagi dotyczące ww. zadań.

Ten wspaniały obiekt sportowy, o rekordowo wysokim dofinansowaniu, które uzyskaliśmy, będzie służył wszystkim Mieszkańcom naszej gminy.

Z tego tytułu składam serdeczne podziękowania osobom zaangażowanym w ten projekt, nie zapominając o wszystkich radnych koalicyjnych oraz Przewielebnemu Ks. Proboszczowi Grzegorzowi Flisikowskiemu

i Ks. Markowi Kalecie za upór, determinację oraz ostatecznie wspólny sukces.

/-/Mirosław Warczak

Wójt Gminy Liniewo

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: