Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
KOMUNIKAT
data publikacji: 09.lip.2013

 

Do pojemnika lub worka z napisem „BIO”, należy wrzucać:

Odpady tzw. kuchenne frakcji stałej, powstające  w gospodarstwie domowym, takie jak: pozostałości potraw  i produktów- resztki warzyw i owoców, a także rośliny domowe – kwiaty cięte i doniczkowe itp.

Odpady tzw. zielone, pochodzące z pielęgnacji ogródków oraz terenów zielonych,  takie jak: rośliny, trawa, chwasty, liście, pozostałości po przycięciu drzew i krzewów itp.

 

Do pojemnika lub worka z napisem „SUROWCE”, należy wrzucać:

 

Opakowania z tworzyw sztucznych i opakowania wielomateriałowe takie jak: opakowania po wodzie, napojach, sokach, mleku, środkach czyszczących, szamponie, płynie do kąpieli, serkach, jogurtach, lodach, tłuszczach, folie, doniczki,  zakrętki od butelek i opakowań itp.

Czysty styropian i opakowania ze styropianu.

Makulatura: gazety, zeszyty, książki, pudełka z kartonu, opakowania papierowe, składane tektury.

Tkaniny np. ubrania itp.

Szkło: butelki, słoiki, szklanki, opakowania szklane itp.

Metale: puszki po konserwach, puszki aluminiowe po napojach,   opakowania metalowe, zakrętki od słoików i butelek, puste opakowania po dezodorantach, garnki, narzędzia, drobny złom itp.

 

Do pojemnika z napisem „ZMIESZANE”, należy  wrzucać:

 

Odpady z tworzyw sztucznych i szkła, które nie są opakowaniami, ceramikę (porcelanę, naczynia, talerze, doniczki), odpady mineralne, popiół z pieców i kominków, pieluchy jednorazowe, kalkę techniczną, prospekty, foliowane i lakierowane katalogi, odpady, które powstały w wyniku prowadzenia drobnych robót remontowych, np. z malowania pomieszczeń.

 

WAŻNE

Kolor pojemnika nie odzwierciedla rodzaju odpadu jaki ma być do niego wrzucany, istotne jest jak jest opisany np. „ ODPADY ZMIESZANE” itp.

 

/-/ Wójt Gminy Liniewo

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: