Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Konwent Wójtów, Burmistrza i Starosty Powiatu Kościerskiego
data publikacji: 04.wrz.2020

W ostatnim czasie, w dniu 2 września 2020r. w „Dworze Bajbuza” w Garczynie odbył się Konwent Wójtów, Burmistrza i Starosty Powiatu Kościerskiego zwołany przez Wójta Gminy Liniewo Mirosława Warczaka.

W spotkaniu poświęconym głównie sytuacji dotyczącej epidemii koronawirusa, oprócz przedstawicieli z gmin powiatu kościerskiego uczestniczyli również: starosta kościerski Alicja Żurawska, burmistrz miasta Kościerzyna Michał Majewski, prezes zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Marzena Mrozek i przedstawiciele z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kościerzynie. Podczas posiedzenia omówiono propozycje wsparcia dla Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie przez samorządy powiatu kościerskiego. Pani prezes Marzena Mrozek szczegółowo przedstawiła obecną  sytuację panującą w szpitalu i związane z SARS-CoV-2 ograniczenia. Rozmawiano o aktualnych problemach dotyczących sytuacji epidemiologicznej w powiecie i współpracy samorządów w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa. Omówiono wspólne ustalenia dotyczące bezpiecznego rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021. Panie z Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Kościerzynie zapoznały obecnych z procedurami postępowania w przypadku podejrzenia lub zakażenia COVID 19 w placówkach oświatowych. Wyjaśnione zostały najważniejsze kwestie współpracy w takich sytuacjach oraz przedstawione zostały sposoby szybkiego kontaktu między stacją sanitarną a szkołami. Na marginesie można dodać, że gmina Liniewo jako jedna z nielicznych systematycznie wspiera działalność Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Ostatnio przekazaliśmy kwotę 30 000 zł na dofinansowanie zakupu respiratora (COVID 19).

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: