Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
„Liniewskie serce już bije”
data publikacji: 21.sie.2020

Przed Urzędem Gminy w Liniewie ustawiony został niedawno czerwony koszyk w kształcie serca na plastikowe nakrętki. Każda osoba, posiadająca w domu plastikowe nakrętki od butelek czy innych przedmiotów codziennego użytku może teraz z łatwością włączyć się w akcję charytatywną pn. „Nakręć się na szlachetną pomoc”, a tym samym wesprzeć działania na rzecz pomocy chorym dzieciom oraz szeroko rozumianej ochrony środowiska.

Akcje zbierania nakrętek są popularną formą wyrażania altruizmu poprzez niesienie pomocy innym. Garść nakrętek ma niewielkie znaczenie finansowe, ale już kilkadziesiąt lub kilkaset kilogramów przekłada się na pewną kwotę. Im większa ilość przekazanych nakrętek tym bardziej możemy pomóc innym.  Zebrane nakrętki zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu i rehabilitację niepełnosprawnych dzieci.

Do środka pojemnika wrzucać można wszystkie nakrętki plastikowe, bez ograniczeń co do koloru i kształtu. Mogą to być nakrętki po produktach spożywczych np. po napojach, mleku, kawie czy jogurtach, a także po chemii gospodarczej, płynach do zmywania, szamponach czy kosmetykach… . 

Powyższe „Serce…”  wykonali pracownicy referatu komunalnego przy Urzędzie Gminy w Liniewie, a pomysłodawcą akcji był Mirosław Warczak, Wójt Gminy Liniewo.

„Drodzy Mieszkańcy, Wielkie Szlachetne Serce czeka na Wasze nakrętki! Zbieranie ich, a potem wrzucanie do naszego „Serca” przyczyni się  w realizacji marzeń osób niepełnosprawnych. To znakomita forma niesienia pomocy, która nikogo z nas nic nie kosztuje. Zachęcam do zbierania nakrętek całymi rodzinami. Akcja ta nie tylko pozwala uświadomić nam sobie jak ważna jest bezinteresowna pomoc najbardziej potrzebującym, ale także wpływa i kształtuje naszą wrażliwość społeczną oraz wzbogaca nas jako ludzi w sensie humanitarnym”.

                      Wójt Gminy Liniewo

                    /-/ Mirosław Warczak

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: