Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Małżeństwa na medal.
data publikacji: 09.paź.2014


Małżeństwa na medal. 50 lat temu wzięli ślub

Przeżyli wspólnie 50 lat – 5 par małżeńskich z Gminy Liniewo świętuje Złote Gody. Za ten „wyczyn” otrzymali od prezydenta Bronisława Komorowskiego Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W 1964 roku stanęli na ślubnym kobiercu, w bieżącym roku obchodzą 50-lecie wspólnego życia. W środę (08.10) podczas uroczystości na Sali widowiskowej GOKSiR w Liniewie Wójt Gminy Liniewo Mirosław Warczak i Przewodniczący Rady Gminy Wiesław Szarmach wręczyli 5 parom przyznane przez Bronisława Komorowskiego Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

– To odznaczenie jest skromną formą podziękowania, bo żadne słowa ani medal nie wystarczą, by podziękować za to wszystko, co przez te wspólne 50 lat życia państwo stworzyliście jako małżeństwo i jako rodzina. Jest potwierdzeniem, że wybrana przez was wspólna wędrówka była właściwa – mówił Wójt Gminy Mirosław Warczak.

Był szampan, kwiaty, okolicznościowe upominki, życzenia i tradycyjne „sto lat”. Nie zabrakło również występu przedszkolaków z Przedszkola w Liniewie, którym uświetniły uroczystość.

Medale otrzymali: Państwo Helena i Gerarda Grzywacz, Państwo Wanda i Marian Kupczyk, Państwo Alicja i Bogdan Lewandowscy, Państwo Stefania i Edmund Szwichtenberg, Państwo Eryka i Henryk Trzebiatowscy.

Na uroczystości zostały zaproszone także pary obchodzące 55-lecie pożycia małżeńskiego: Państwo Helena i Paweł Augustyniok, Państwo Zofia i Stanisław Borkowscy, Państwo Irena i Bronisław Koneccy, Państwo Gabriela i Bronisław Michnowscy oraz Państwo Bronisława i Adam Balcerek,  którzy obchodzą 60-lecie pożycia małżeńskiego. Wszystkie wymienione pary małżeńskie otrzymały także od Wójta Gminy okolicznościowe upominki.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: