Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Mikołajki w Wysinie
data publikacji: 06.gru.2022

W dzień Św. Mikołaja Mirosław Warczak Wójt Gminy Liniewo, Alicja Kopek Skarbnik Gminy Liniewo wraz z Lucyną Piwowarczyk Dyrektor Domu Kultury w Liniewie zostali zaproszeni do Wysina.

Tu wspólnie z uczniami szkoły podstawowej celebrowano dzisiejsze święto. Ogromne przedsięwzięcie ucieszyło nie tylko najmłodszych uczestników. O godzinie 9.30 rozpoczęto wspólne ubieranie choinki przed remizą strażacką w Wysinie. Specjalnie przygotowane imienne bombki zawiesili zaproszeni goście wraz z sołtysami, współorganizatorami dzisiejszych mikołajek.

Wójt Mirosław Warczak swoją bombkę zawiesił ze specjalnej platformy. Reszta uczestników wraz z dziećmi zawiesiła swoje ozdoby wedle własnego uznania.

Należy zaznaczyć, że dzieci miały wiele wspaniałych ozdób wykonanych własnoręcznie. Na koniec sołtys wsi Wysin Ewa Zielińska i sołtys wsi Chrósty Wysińskie Szymon Aszyk zaprosili Mirosława Warczaka do wspólnego zapalenia lampek na choince. Podczas ozdabiania drzewka dzieci cały czas śpiewały piosenki przy akompaniamencie akordeonu, na którym grał pan Leszek Plichta.

Po tej części uczestnicy zostali zaproszeni do remizy gdzie na wszystkich czekały słodkości, kawa i herbata.

Zebranych przywitał Dyrektor szkoły w Wysinie Gerard Pobłocki, a po nim mikrofon przejęła pani Ewa Zielińska. Sołtys Wysina witała każdego zaproszonego gościa i dziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do tego wydarzenia. Po serii niespodzianek i prezentów przyszedł czas na wspaniałe występy dzieci. Każda z klas przygotowała jeden element występu, który składał się na bardzo bogaty program artystyczny. Dzieci śpiewały po polsku, angielsku i kaszubsku.  Na koniec tego wspaniałego przedpołudnia, do wysińskiej remizy zawitało aż dwóch zastępców Mikołaja, którzy rozdawali dzieciom prezenty.

Było wesoło, smacznie i gwarnie, chyba dokładnie tak jak życzyłby sobie tego Św. Mikołaj. Dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy wspaniałego święta.  

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: