Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Nasi seniorzy na wycieczce
data publikacji: 22.sie.2014

W środę 20 sierpnia br. odbyła się wycieczka dla Klubu Seniora z Liniewa oraz mieszkańców gminy.

Miejscem tegorocznej wycieczki było malownicze kaszubskie pojezierze okolice Gniewina  Żarnowca  i  Mechowa. 

Wszyscy zwarci i gotowi przybyli na poranna zbiórkę skąd wyruszyliśmy na pełną atrakcji wycieczkę , która trwała 13 godzin.

Pierwszym etapem wycieczki było wspólne  śniadanie w Złotej Górze następnie zwiedzanie zamku w Łapalicach , oczywiście odwiedziliśmy piękny kościół- sanktuarium  w Sianowie . W ramach zwiedzania mogliśmy usłyszeć trochę o historii tego piękna miejsca oraz wysłuchaliśmy legendę  , która  mówi, że figurkę otoczoną niebiańskim blaskiem znaleziono w paprociowym krzaku. Zaniesiono ją do krzyżackiej kaplicy w Mirachowie, jednak 3-krotnie wracała do Sianowa, gdzie odczytano to jako znak Boży i wybudowano Jej świątynię. Sama figurka dwukrotnie cudem ocalała z pożarów sianowskiej świątyni. związanych z życiem św. Świerada. Na koniec również wpisaliśmy się w Księgę Gości tutejszego Sanktuarium.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta  w Piaśnicy( Zbrodnia w Piaśnicy – szereg zbiorowych egzekucji przeprowadzonych przez okupantów niemieckich w lasach piaśnickich w pobliżu Wejherowa).

Mogliśmy z bliska zobaczyć  groty w Mechowie oraz odwiedziliśmy piękną gminę w Polsce Gniewino. Uważamy , że nasza wycieczka była udana.

Dziękujemy  pracownikom GOKSiR-u,którzy pomogli nam przy organizacji tego wyjazdu. Przede wszystkim Pani Joannie Mękal z ODR-u , która była naszą przewodniczką.

Wszystkim dziękujemy za udział i mile spędzony czas. 

                                                                    Z pozdrowieniami Seniorzy z Liniewa

 

 

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: