Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Noc Świętojańska w Liniewie
data publikacji: 25.cze.2013

23 czerwca na placu zabaw w Liniewie odbyła się impreza plenerowa pod nazwą „NOC ŚWIĘTOJAŃSKA 2013”. Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Rada Sołecka w Liniewie . Festyn sobótkowy rozpoczął się o godzinie 16.00 od krótkiego przywitania uczestników przez Lucynę Piwowarczyk – Dyrektor GOK-u. Następnie mikrofon przejął aktor z Gdańska pan Maciej Sykała , który przeprowadził wśród dzieci szereg konkursów i zabaw. Dla najmłodszych uczestników zabawy przygotowano konkurs wiankowy .

Od wielu lat Państwo Krystyna i Jan Miętcy z Liniewa udostępniają staw na swojej posesji małym mieszkańcom do wspólnej tradycyjnej zabawy (puszczanie wianków na wodzie) ,

Można było zauważyć zadowolenie i radość u najmłodszych , gdy pięknie wykonane , kolorowe wianki pływały na wodzie.

Pan Janek obdarowywał dzieciaki słodyczami, które były przeszczęśliwe , gdy nasi najmłodsi powrócili na miejsce uroczystości każde dziecko , które wykonało wianek otrzymało nagrodę rzeczową.

Uczestnik festynu mógł upiec sobie kiełbaskę na ognisku.

O oprawę muzyczną od początku do końca trwania imprezy zadbał zespół muzyczny,, FOXTROIT” z Liniewa.

Przez cały czas trwania imprezy -Obchodom Nocy Świętojańskiej towarzyszył świetny nastrój – aktorzy z teatru ,, ART.-RE” z Krakowa naszym najmłodszym opowiedzieli legendę o ,, Kwiecie Paproci” , wytłumaczyli dzieciom co w życiu jest ważne.

Tego dnia było wiele atrakcji oraz pozytywnych emocji.

Jak każdego roku w noc świętojańską musieliśmy przywitać deszcz na który w tym razem wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy , spadło kilka kropel –no może trochę więcej niż kilka , ale byliśmy spragnieni deszczu i wcale nas to nie zniechęciło do dalszej zabawy.

Pragniemy podziękować wszystkim , którzy pomogli nam przy naszej wspólnej uroczystości , a panom strażakom szczególnie za cierpliwość i poświęcenie prywatnego czasu na rzecz naszych mieszkańców.

Z pozdrowieniami pracownicy GOKSiR

 

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: