Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Noś Świętojańska i I BIEG O PUCHAR SOŁTYSA
data publikacji: 26.cze.2017

W sobotę  24 czerwca 2017 odbyła  się tradycyjnie od wielu lat Noc Świętojańska . W tym roku po raz pierwszy przed zabawami dla dzieci odbył się   1 BIEG O PUCHAR SOŁYTSA, który skierowany był do dzieci , młodzieży i dorosłych .

Już od godz. 13.00 było można zarejestrować się i wziąć udział w biegach, które rozpoczęły się dla dzieci o godz. 14.30 , a następnie o 15.00  odbył się oczekiwany bieg o puchar sołtysa na dystansie 6, 5 km.

Uczestnicy podchodzili do wyścigów w bardzo pozytywnych nastrojach, ale skupieni . Odwiedzili nas biegacze  z różnych zakątków Polski ( z Piły, Tczewa , Gdańska , Gdyni , Starogardu, Kartuz, Brodnicy Górnej…) Udział w biegach wzięły 32 osoby  dorosłe oraz  31 dzieci.

W biegach na 6,5 km nagrodzeni zostali : najlepsza  kobieta , najlepszy mężczyzna, najlepszy reprezentant  z Gminy Liniewo. Wszyscy biegacze otrzymali medale , a najlepsi puchary i nagrody.

W kategorii  najlepsze kobiety

I miejsce Grabias Aleksandra z Gdańska

II miejsce  Litwin Aleksandra z Liniewa

III  miejsce Szwichtenberg Magdalena z Egiertowa  

W kategorii najlepszy mężczyzna  

I miejsce Kosiecki Maciej Liniewo

II miejsce Borzyszkowski Rafał Wielki Klincz

III   miejsce Lubecki Arkadiusz Skarszewy

W kategorii Mieszkaniec Gminy  

I   miejsce Fiałkowski Zbigniew

II  miejsce Drewczyński Daniel

III miejsce Kosiecki Nikodem 

W kategorii Młodzież

 Lubecki Arkadiusz

  Kosiecki Nikodem

 Litwin Aleksandra

 Piwowarczyk Oliwia

 

    .

Wszyscy zawodnicy biorący udział w biegach zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem.

Dochód z biegów przekazano na Środowiskowy Dom Samopomocy oddział w Lubieszynie w kwocie 3.000 zł.

Około godz. 17.00 na  Placu Wiejskim w Liniewie rozpoczęliśmy drugą część festynu dla dzieci  Noc Świętojańska, gdzie tradycyjnie nasze pociechy przyniosły ze sobą kolorowe wianki, które oceniliśmy , nagrodziliśmy i koniecznie puściliśmy je na stawku na posesji Państwa Miętkich  w Liniewie.   

W  trakcie imprezy odbyły się konkursy z nagrodami oraz moc zabaw z animatorem Panem Karolem z Grupy Galileo. Plac dmuchanych atrakcji jak zawsze cieszył się powodzeniem.

Podopieczni z Środowiskowego Domu Samopomocy  z Lubieszyna częstowali pysznymi ciastami i bigosem, nie było chyba osoby , która nie skorzysta by z ich zaproszenia.

Około godz. 20.00 rozpoczęła się zabawa taneczna przy  zespole Trio Dance z Liniewa. Niestety wieczorem popsuła się pogoda i podczas zabawy zaczął padać deszcz , dlatego musieliśmy skończyć wcześniej niż zaplanowaliśmy.

Wszystkim osobom , które włączyły się do organizacji naszego lokalnego święta , serdecznie dziękujemy  i już dzisiaj zapraszamy na rozpoczęcie lata , które odbędzie się 5 lipca o godz. 11.00  w Liniewie. 

[caption id="attachment_14646" align="alignleft" width="150"]OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: