Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Nowy Radiowóz
data publikacji: 03.gru.2021

W dniu 1 grudnia przed Posterunkiem Policji w Liniewie odbyło się przekazanie nowego radiowozu. Jego zakup sfinalizowany został w ramach połączonych środków Komendy Głównej Policji oraz Gmin Liniewo, Stara Kiszewa, Nowa Karczma. Nowy radiowóz to nowoczesny samochód marki Kia Sportage z silnikiem o mocy 180 km oraz napędem 4×4.

W uroczystym poświęceniu oraz przekazaniu auta uczestniczyli: Kapelan kościerskiej Policji ks. Marian Szczepiński, Mirosław Warczak – Wójt Gminy Liniewo, Andrzej Pollak – Wójt Gminy Nowa Karczma, Marian Pick – Wójt Gminy Stara Kiszewa,  nadkom. Adam Bork – Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie, kom. Michał Domeracki – Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kościerzynie oraz kierownictwo i przedstawiciele Posterunku Policji w Liniewie.

Oznakowane auto już od dziś patroluje ulice trzech gmin. Samochód nie tylko doskonale spisuje się na drogach asfaltowych, ale również ułatwia funkcjonariuszom dojazd do miejsc trudno dostępnych. Zastosowane w tym radiowozie rozwiązania techniczne zdecydowanie ułatwią pracę funkcjonariuszom, a także będą pomagać w codziennej służbie i w zwalczaniu przestępczości. Już w najbliższych dniach, w okresie przedświątecznym radiowóz będzie między innymi wykorzystany w ramach „Akcji Choinka” do patrolowania terenów leśnych i przeciwdziałania kradzieżom drzewek.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: