Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Nowy sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Liniewo
data publikacji: 03.gru.2020

W ramach konkursu „Florek – wsparcie dla OSP” (edycja 2020) organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, naszym trzem jednostkom OSP z terenu gminy Liniewo udało się pozyskać dodatkowe środki na zakup specjalistycznego sprzętu i wyposażenia. OSP Liniewo, OSP Wysin i OSP Głodowo, otrzymały wsparcie w ramach programu priorytetowego NFOŚiGW „Ogólnopolski program finasowania służb ratowniczych”.

Jednostka OSP Liniewo na zadanie „ Zakup sprzętu na doposażenie jednostki OSP Liniewo – koszt kwalifikowany zadania – 8 962 zł w 100 % dofinansowany ze środków WFOŚiGW w Gdańsku, jednostka OSP Wysin na zadanie „Zakup sprzętu na doposażenie jednostki OSP Wysin – koszt kwalifikowany zadania 12 728 zł dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Gdańsku w kwocie 11 728 zł, oraz 1 000,00 zł środki gminy Liniewo, jednostka OSP Głodowo na zadanie „Zakup sprzętu na doposażenie jednostki OSP Głodowo – koszt kwalifikowany zadania – 9 440 zł dofinansowania dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Gdańsku w kwocie 8 440 zł, oraz 1 000,00 zł środki gminy Liniewo). Sprzęt w całości został przekazany do jednostek OSP. „Florek” to nowa odsłona i kontynuacja programu, który do tej pory nosił nazwę „Mały Strażak”. W ramach konkursu strażacy ochotnicy zaopatrują się w drobny, ale bardzo istotny sprzęt pożarniczy: m.in. rękawice, mundury, węże, pompy, czujniki czy detektory różnych substancji. Zakupiony sprzęt z pewnością przyczyni się do lepszego komfortu pracy ratowników.

Gratuluję naszym jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymanego dofinansowania. Zakupiony sprzęt z całą pewnością przyczyni się do poprawy skuteczności działania jednostek OSP, jak również wpłynie na bezpieczeństwo naszych Mieszkańców oraz druhów i druhen biorących udział w różnego rodzaju akcjach i wyjazdach do zdarzeń i wypadków.”

 

Zadanie jest dofinansowane ze środków NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w Gdańsku w ramach programu Priorytetowego "Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych. Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych".

 

Ze strażackim pozdrowieniem

 

Mirosław Warczak

Wójt Gminy Liniewo

 

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: