Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
NOWY WÓZ STRAŻACKI DLA OSP LUBIESZYN
data publikacji: 13.wrz.2023

Strażacy-ochotnicy z Lubieszyna otrzymali „nowy” wóz ratowniczo-gaśniczy, który zastąpi ponad czterdziestoletni, wysłużony pojazd marki Jelcz.

Ochotnicza Straż Pożarna w Lubieszynie otrzymała nowy wóz bojowy. To średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo z 2008 roku, który uprzednio służył Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. 12 września br. Wójt Gminy Liniewo Mirosław Warczak z druhami z Lubieszyna, osobiście uczestniczył w odbiorze ww. wozu w Komendzie Miejskiej PSP w Gdańku, którą reprezentował Komendant st. bryg. Romuald Pituła. Otrzymany pojazd po dokonaniu modernizacji i doposażeniu w niezbędny sprzęt, zostanie wprowadzony do Jednostki z Lubieszyna.

Gmina Liniewo w ramach negocjowanych uzgodnień wsparła Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku kwotą 130 000,00 zł, która zabezpieczona została w budżecie gminy na zakup wozu dla OSP Lubieszyn.

Nowo pozyskany samochód z pewnością zwiększy potencjał bojowy jednostki, poprawi stan bezpieczeństwa na terenie gminy i powiatu oraz poprawi komfort i bezpieczeństwo pracy druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubieszynie podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: