Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Oficjalne rozpoczęcie lata czyli KGW otworzyły sezon wspaniałą zabawą
data publikacji: 27.cze.2024

W środę 19 czerwca, w Dworze Bajbuza w Garczynie, spotkali się członkowie Kół Gospodyń Wiejskich z Liniewa, Orla, Sobacza, Iłownicy i Lubieszyna.

Ze względu na deszczową pogodę spotkanie biesiadne wraz z zabawą taneczną przeniosło się do wnętrza dworu, choć zaplanowano je jako plenerowe. Natomiast ta dość kapryśna pogoda,  nie zniechęciła uczestników do wspaniałej zabawy.   

Tradycyjnie, Mirosław Warczak Wójt Gminy Liniewo rozpoczął to spotkanie powitaniem zgromadzonych oraz słowami … „sezon letni uważam za otwarty”, następnie wraz z Lucyną Piwowarczyk Dyrektor Domu Kultury w Liniewie, wręczyli małe upominki Przewodniczącym wszystkich kół z terenu gminy. Upominek był podziękowaniem za wspaniałą współpracę z Paniami z KGW, które wspierają swoją pracą różne wydarzenia gminne.

Część oficjalną zakończył w kilku słowach Sołtys Garczyna i zarazem właściciel Dworu Bajbuza Michał Mielnikow, który życzył wszystkim dobrej zabawy i zachęcił do wspaniałego poczęstunku.

Do tanecznej zabawy zaprosił zespół „Bracia” Eliasz Potrykus i Bartłomiej Freda, którzy porwali zebranych do tańca, a w przerwach biesiadnych grali na akordeonach i zachęcali do wspólnego śpiewu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: