Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Olimpiada Młodych Producentów Rolnych oraz Olimpiada BHP w Rolnictwie
data publikacji: 23.lis.2015

   

 17 listopada 2015 roku Kościerzynie, w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości odbyła się  Olimpiada z Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie oraz Olimpiad Młodych Producentów Rolnych.

Eliminacje zostały zorganizowane przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kościerzynie. Patronat honorowy nad tą imprezą sprawowała pani Alicja Żurawska, Starosta Powiatu Kościerskiego, zaś patronat medialny Redakcja Dziennika Bałtyckiego, Radio Kaszebe, Telewizja Kaszuby oraz portale internetowe: kościerski.info i koscierzyna24.info.
W eliminacjach udział wzięło 28 uczestników. Z gminy Liniewo w obydwóch olimpiadach wzięło udział 5 młodych rolników, a mianowicie: Szymon Filipski z Wysina, Grzegorz Wanta z Głodowa, Paweł Stolc z Rymanowca, Karol Szwarc z Rymanowca oraz Piotr Zieliński z Wysina.  Jako pierwsze odbyły się eliminacje olimpiady z Wiedzy o BHP w Rolnictwie. Zwycięzcą eliminacji w Kościerzynie został pan Stanisław Burandt z Gostomka, gm. Lipusz. Jako drugie odbyły się eliminacje Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Pierwsza część Olimpiady składała się z 40 pytań tekstowych. Pięciu najlepszych rolników zakwalifikowało się do finału ustnego. Byli to panowie: Sebastian Chylewski ze Stężycy, Szymon Filipski z Wysina, gm. Liniewo,  Artur Tusk z Rzepisk, gm. Stężyca,  Stanisław Burandt z Gostomka, gm. Lipusz oraz  Paweł Stolc z Rymanowca, gm. Liniewo.
Finałowe rozgrywki śledzili razem z widzami pani Alicja Żurawska – Starosta Kościerski oraz pan Aleksander Mach – Dyrektor PODR.
Po zaciętych rozgrywkach wyłonił się zwycięzca, a został nim pan Szymon Filipski z Wysina, który z  rąk pana Aleksandra Mach – Dyrektora PODR otrzymał pamiątkowy puchar oraz dyplom.  Wszystkim finalistom pani Alicja Żurawska – Starosta Kościerski złożyła serdeczne gratulacje, życząc im dalszych sukcesów zawodowych oraz zwycięstwa  podczas eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w Gdańsku.
Zwycięzcy oraz pozostali finaliści otrzymali liczne nagrody. Fundatorami nagród z gminy Liniewo byli Urząd Gminy oraz firma Elar, którym bardzo dziękujemy za finansowe wsparcie.
Cała piątka finałowa z  powiatu kościerskiego 3 grudnia będzie  próbować swoich sił w eliminacjach wojewódzkich, a my trzymamy kciuki za Szymona i Pawła, jednocześnie dziękujemy naszym rolnikom za udział w olimpiadzie.

Zwycięzcy Olimpiady Młodych Producentów Rolnych:
I. Szymon Filipski
II. Artur Tusk
III. Stanisław Burandt
IV.Sebastian Chylewski
V. Paweł Stolc

                                                                                                                          PODR

                                                                                                                   Joanna Mękal

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: