Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Oświadczenie Wójta Gminy Liniewo Mirosława Warczaka w sprawie wprowadzonych podwyżek za odbiór śmieci
data publikacji: 19.sie.2015

Liniewo, 19 sierpnia 2015 r.

Oświadczenie

 Wójta Gminy Liniewo Mirosława Warczaka

 w sprawie wprowadzonych podwyżek za odbiór śmieci

 

 

 

Szanowni Mieszkańcy Gminy Liniewo!

 

Na ostatnim Zgromadzeniu Związku Gmin Wierzyca, którego Gmina Liniewo jest członkiem, wbrew naszej woli i mimo naszych zdecydowanych protestów podjęto decyzje, które skutkować będą podwyżkami cen opłat za odbiór odpadów.

Uderzą one także w mieszkańców naszej gminy. Wzrost opłat odpadów segregowanych dla gospodarstw domowych jednoosobowych w zabudowie wielorodzinnej wzrośnie o 78% do kwoty 24,00 zł a dwuosobowych o 1oo% do kwoty 54,00 zł! Jest to dla nas jako przedstawicieli gminy w Związku Gmin Wierzyca nie do przyjęcia!

W styczniu bieżącego roku miałem duże obawy co do rekomendacji dla pana Wojciecha Pomina jako kandydata na przewodniczącego Związku, gdyż już wtedy zauważyłem, że jego styl zarządzania może doprowadzić do niekorzystnych sytuacji w jego funkcjonowaniu. Zapowiadana jednak poprawa w działaniu Związku dawała nadzieję na pozytywne zmiany. W wyniku takiego myślenia Związek Gmin Wierzyca wybrał nowy zarząd na kolejną kadencję w składzie: Wojciech Pomin – przewodniczący, Marian Pick z-ca przewodniczącego (wójt gminy Stara Kiszewa), Sylwester Patrzykąt – członek (wójt gminy Bobowo), który zapowiadał na początku swojej kadencji brak jakichkolwiek podwyżek za wywóz odpadów co najmniej do końca bieżącego roku. Zapowiedzi te nie znalazły pokrycia w rzeczywistości, a Związek Gmin Wierzyca z kilkumilionowym deficytem stanął u progu bankructwa. W lipcu członkowie zarządu podali się do dymisji.

 

Drodzy Mieszkańcy!

 

W związku z faktem, że tak drastyczne podwyżki cen opłat za wywóz odpadów w niewspółmierny sposób obciążą mieszkańców naszej gminy, co uważam za sytuację nie do zaakceptowania zdecydowałem się głosować przeciw podwyżkom.

Zawsze stanę po stronie tych, którym dzieje się krzywda i niesprawiedliwość. W tej kwestii moja postawa będzie zawsze oczywista i jednoznaczna.

 

Wójt Gminy Liniewo

Mirosław Warczak

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: