Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Pielgrzymka Kaszubska w Liniewie
data publikacji: 30.lip.2015

Piesza Pielgrzymka Kaszubska tradycyjnie wyruszyła w sobotę 25.07 spod helskiego kościoła. Pielgrzymi mają do pokonania 640 km. To jedna z najdłuższych wędrówek do Matki Boskiej Częstochowskiej w Polsce. Wczoraj w środę około godz. 16.00 po raz kolejny gościliśmy pielgrzymów w naszej gminie. Dzięki naszym mieszkańcom każdego roku możemy  poczęstować naszych gości kawą pączkami , ciastami , chlebem ze smalcem własnej roboty, pielgrzymi dostają na drogę napoje i drożdżówki. Pragniemy podziękować wszystkim , którzy z dobrego serca włączają się w te inicjatywę i chętnie pomagają. Dzień wcześniej mieszkańcy z Wysina również częstowali pielgrzymów obiadem . Wszystkim bardzo dziękujemy niech będzie to dobry przykład dla pokoleń.

Dla pielgrzymów  to wielkie duchowe przeżycie. Zmęczenie i trudy związane z przejściem wielu kilometrów odchodzą na bok, gdy w grę wchodzi  wiele inicjatyw, my jesteśmy dumni , że przez wiele lat nasi mieszkańcy chętnie goszczą takie duże grupy i z radością pomagają.

 

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: