Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Pierwsza część obchodów DNIA STRAŻAKA w Gminie Liniewo
data publikacji: 05.maj.2021

W dniu 4 maja przypada Dzień Strażaka. W naszej gminie uroczystości związane ze świętem „Rycerzy Świętego Floriana” podzielono na 3 osobne uroczystości. Przypominamy, że na terenie gminy Liniewo mamy 4 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Ze względu na panujący stan epidemiczny 3 jednostki świętowały 1 maja, a czwarta z Wysina obchody Dnia Strażaka rozpocznie w najbliższą sobotę (08.05.2021r) mszą św. w Kościele parafialnym w Wysinie o godzinie 18.00.

1 maja o godzinie 15.00, równolegle w dwóch kościołach odbyły się msze św. w intencjach zgromadzonych jednostek OSP. W kościele filialnym w Głodowie jednostka OSP Głodowo oraz  w kościele parafialnym w Liniewie, gdzie spotkały się jednostki z Liniewa oraz z Lubieszyna. Podczas sprawowanej eucharystii, oprawę muzyczną wzbogacili swoim występem dyr. GOKSiR w Liniewie Lucyna Piwowarczyk  oraz Przewodniczący Rady Gminy druh Adam Sosnowski. Po wspólnej mszy udano się pod remizę w Liniewie by poświęcić nowy samochód strażacki.

Mimo ograniczonej liczby uczestników, wydarzenie to miało bardzo uroczysty charakter. Poza tradycyjnymi życzeniami dla Druhen, Druhów i ich rodzin, były podziękowania, kwiaty, piękne słowa na temat trudnej misji strażackiej skierowane m.in. przez druha Mirosława Warczaka Wójta gminy Liniewo. Radny Powiatowy Krzysztof Michnowski, przeczytał list skierowany do strażaków od Alicji Żurawskiej Starosty Powiatu Kościerskiego oraz przekazał prezent w postaci bonu pieniężnego. Uroczystego poświęcenia samochodu oraz figury Św. Floriana – patrona strażaków dokonał ks. proboszcz Grzegorz Flisikowski.

Nie mniej uroczyście świętowano w Głodowie. Po mszy św. sprawowanej przez ks. proboszcza  Roberta Mańk, w uroczystym szpalerze Druhowie z OSP w Głodowie przemaszerowali do remizy. Tam w bardziej kameralnym gronie podziękowano im za trud i poświęcenie w tej pięknej służbie. Mirosław Warczak Wójt Gminy, po zakończonych uroczystościach w Liniewie udał się wraz z delegacją strażacką do Głodowa by tam spotkać się z druhami z OSP Głodowo. Tradycyjnie złożył Strażakom i ich rodzinom najserdeczniejsze życzenia. Po tej części spotkania wieczór upłynął w niezwykłe miłej, wręcz rodzinnej atmosferze. Przy wspólnym stole zasiedli Druhowie Seniorzy snując opowieści z dawnych lat.

Cieszymy się z widoku pięknych, odświętnych mundurów, lśniących samochodów strażackich oraz strażaków w tak spokojnych, radosnych nastrojach. Życzymy jak najwięcej takich spotkań, a jeśli zawyje syrena strażacka to tylko szczęśliwych powrotów. Jesteśmy z Was dumni. NIECH ŚW. FLORIAN – BŁOGOSŁAWI!

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: