Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Pierwszy Festyn Integracyjny „Dzień Sąsiada” w Liniewie
data publikacji: 27.cze.2022

W ostatnią niedzielę czerwca odbył się Festyn Integracyjny pn. „Dzień Sąsiada”, rozpoczynający sezon letni (wakacyjny) i serię różnych cyklicznych imprez na terenie gminy Liniewo.

Pierwszą tego typu imprezę z inicjatywy Pana Wójta, która mamy nadzieje wpisze się w kalendarz letnich spotkań mieszkańców i nie tylko, uważamy za bardzo udaną. Pomysł na sąsiedzkie spotkanie kiełkował w naszych myślach już od bardzo dawna, tylko ostatnie zawirowania związane z pandemią powstrzymały jakże upragnione kontakty międzyludzkie. Więc teraz, kiedy swobodnie możemy się spotkać, pobiesiadować razem i pośpiewać, nasz piknik w końcu się urzeczywistnił.

Pogoda była naprawdę wspaniała więc wszystkie przewidziane atrakcje na świeżym powietrzu mogły się odbyć bez żadnych problemów. Świętowaliśmy wokoło budynku Urzędu Gminy w każdym z możliwych miejsc. Występy muzyczne jak i karaoke odbywały się przed wejściem do Domu Kultury w Liniewie. Tu też ustawiono stoły biesiadne, grill z kiełbaskami i ciasto. W cieniu przed wejściem można było kupić rękodzieła wykonane przez podopiecznych z Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubieszynie.

Z drugiej strony budynku Ochotnicza Straż Pożarna z Liniewa urządziła pokaz, w którym można było zobaczyć w jaki sposób udziela się pomocy poszkodowanym w wypadkach i zdarzeniach drogowych. Zaaranżowana scenka, w której w uszkodzonym samochodzie druhowie pomagają kierującej pojazdem nieprzytomnej kobiecie, wzbudził ogromne zainteresowanie.

Prezes OSP Wojciech Prądziński podczas pokazu cały czas informował na bieżąco wszystkich zebranych jakie czynności wykonują ratownicy.

Na trawie ustawiono 2 dmuchańce dla dzieci, odbywały się tam też zabawy z panią animatorką. Można było zrobić sobie zdjęcie w Fotobudce lub kupić watę cukrową czy popcorn. Sołtys Liniewa zafundował wszystkim dzieciom lody. Atrakcji było naprawdę dużo i każdy mógł przyprowadzić sąsiada by z nim pośpiewać czy po prostu porozmawiać. Już dziś zapraszamy za rok – spotkajmy się przed Urzędem Gminy Liniewo!

W tym miejscu serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich organizatorów (GOKSiR w Liniewie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Liniewie), którzy przyczynili się do zorganizowania tego dnia. Dziękuję Młodzieży oraz Dzieciom za przepiękne występy muzyczne, a także sołtysowi Henrykowi Miotk za pyszne lody. Fundacji Sprawni Inaczej oraz wszystkim Mieszkańcom i Gościom za obecność i niesłabnący entuzjazm.

/-/ Mirosław Warczak

Wójt Gminy Liniewo

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: