Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Podsumowanie II tygodnia Ferii Zimowych
data publikacji: 14.lut.2024

Drugi tydzień ferii zimowych rozpoczęliśmy od głośnego czytania i zajęć plastycznych w Bibliotece Publicznej w Liniewie. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzieci własnoręcznie wykonywały upominki walentynkowe – obrazy z balonowymi serduszkami. Było naprawdę wesoło i sympatycznie.

We wtorek, na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Liniewie, odbył się spektakl „Miś marzy skrycie, o przyjacielu celebrycie” w wykonaniu aktorów z teatru „Maska” z Karkowa. Bohaterem przedstawienia był Misio-Rysio, skupiony wyłącznie na sobie, uzależniony od Internetu. Na szczęście spotkał przyjaciółkę, która starała się wskazać bohaterowi właściwe zachowania. Bohaterowie jak zwykle doczekali się szczęśliwego finału, pozostawiając dzieci pełne pozytywnych emocji po spektaklu. Wszyscy z dużym zaciekawieniem śledzili losy bohaterów, a na koniec nagrodzili aktorów głośnymi brawami.

W środowe przedpołudnie, w gminie Liniewo został rozegrany Turniej Tenisa Stołowego. Miejscem rozgrywek była sala gimnastyczna w Zespole Oświatowym w Liniewie . Rozgrywki były skierowane do dzieci i młodzieży z naszej gminy. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem wszystkich na sali, gdzie sędzia główny Pan Tomasz Gierszewski wyjaśnił zasady gry. Odbyło się losowanie, które zadecydowało także o kolejności rozgrywek w poszczególnych kategoriach. Uczestnicy turnieju mieli do dyspozycji 5 stołów, przy których zaangażowano sędziego Tomasza Gierszewskiego, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem zawodów. W każdej z grup do końca toczyła się zacięta rywalizacja o zwycięstwo w turnieju, a emocje udzielały się nawet doświadczonym graczom.

8 lutego 57 osobową grupą odwiedziliśmy kręgielnię „Kula Bowling” w Starogardzie Gdańskim. Była wspólna gra, zdrowa rywalizacja, ale także pyszna pizza. Kolejny dzień, pełen fajnych zwrotów akcji, zaliczamy do udanych.

Na zakończenie ferii, z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy Liniewo, Dom Kultury wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Liniewie, zorganizowali bal karnawałowy. Oprócz wspaniałej zabawy z grupą „Iniemamocni”, dzieci mogły zobaczyć również pokaz Iluzjonisty. Podczas zabawy, dla dzieci przygotowana była również słodka niespodzianka. Zabawy, tańca oraz magii, było co niemiara.

W dniu 9 lutego, w piątek o godz. 16.00 w Domu Kultury w Liniewie rozegrano turniej szachowy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizatorem zawodów był GOKSiR w Liniewie, a sędzią była Pani Maria Kurszewska nauczycielka z ZO w Liniewie. Rozgrywki przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych. W zawodach uczestniczyły dzieci z klas I-III, IV-VIII oraz osoby dorosłe. Podczas rozgrywania partii szachowych widać było na twarzach uczestników radość, pozytywne emocje oraz skupienie uwagi. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w turnieju szachowym, gratulujemy zwycięzcom. Pani Marii Kurszewskiej dziękujemy za współprace i poświęcony czas.

Organizatorzy spotkań i wyjazdów: GOKSiR, Gminna Biblioteka Publiczna w Liniewie i Filia w Wysinie wspólnie z Świetlicą Socjoterapeutyczną w Liniewie.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: