Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Podsumowanie spotkań z pierwszego tygodnia ferii zimowych zorganizowanych przez GOKSiR i Bibliotekę Publiczną
data publikacji: 23.sty.2023

Za nami pierwszy tydzień ferii zimowych. W Domu Kultury w Liniewie codziennie odbywały się zajęcia dla dzieci z terenu gminy, które spędzają ferie w domu. Od poniedziałku, dzieci i młodzież uczestniczyła w zajęciach plastycznych i manualnych. Było tez głośne czytanie i wyjazdy plenerowe.

W poniedziałek, 16 stycznia, cudowne emocje towarzyszyły zabawie z Panią Igiełką. Dzieciaki z pomocą pań z Goksir i Biblioteki, wykonywały z włóczki puchate zajączki i myszki. Radości przy tym było co niemiara. We wtorek, z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, w bibliotece głośno czytaliśmy „Babcię” Barbary Supeł, a następnie udaliśmy się do sali GOKSiR gdzie tworzyliśmy upominki z okazji ich święta. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Było miło, gwarno i sympatycznie. W środowe popołudnie odbyło się kolejne spotkanie. Z panią Anetką Gajewską tworzyliśmy „figurki” konika. Na zakończenie była miła niespodzianka, nauka skoków przez przeszkody. 19 stycznia, grupą 54-osobową wybraliśmy się do kina do Kościerzyny na bajkę pt. „Kopciuszek i kamień życia”. Bajka wzbudziła wiele emocji. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. W piątek, o godzinie 9.00 również 54-osobową grupą wyruszyliśmy na wycieczkę do Parku Edukacyjnego Zoo-Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie. Park Edukacyjny to miejsce pełne zaskakujących atrakcji. Obecność kilkudziesięciu egzotycznych gatunków zwierząt, nowoczesne kino 3D oraz wiele innych atrakcji sprawiły, że przygoda w Parku na długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki. Podczas wizyty mogliśmy nie tylko oglądać zwierzaki, ale również dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat, a nawet dotknąć i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wybranymi okazami. Dopełnieniem wycieczki był seans w kinie 3D, a zwieńczeniem naszej przygody był ciepły obiadek. Wycieczka upłynęła w miłej i sympatycznej atmosferze.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: