Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Pomimo pandemii inwestycje w gminie Liniewo nabierają dużego tempa
data publikacji: 05.paź.2021

Jesteśmy na ostatniej prostej z realizacją zadania związanego z budową sieci wodociągowej Wysin – Chrósty Wysińskie. Na zadanie o wartości blisko 2,2 mln zł otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości blisko 1,7 mln złotych. Wykonano już sieć wodociągową, zbiorniki i co najważniejsze dwa odcinki drogi – ul. Słoneczną oraz drogę w kierunku Nowego Wieca z płyt Yomb. Aktualnie wykonawca prowadzi prace remontowe w budynku stacji uzdatniania wody w Chróstach Wysińskich. W zakresie dróg, w tym zadaniu pozostają do wykonania: droga dojazdowa do zbiorników w Wysinie oraz droga o długości 250 mb o nawierzchni z kruszywa kamiennego od nowo wybudowanych płyt Yomb w kierunku Nowego Wieca.

Budujemy drogi Łączące ludzi

Zgodnie z wcześniejszą informacją i założonym harmonogramem trwają prace przy utwardzaniu dróg płytami Yomb. Zakończono prace na ten rok na drodze w kierunku Bukowego Lasu. Na terenie sołectwa Głodowo zakończono utwardzenie drogi w kierunku Mestwinowa oraz wskazany przez sołtysa odcinek drogi „za remizą”. Aktualnie trwają prace w Liniewie na ulicy Pstronga i Gruszki w kierunku Iłownicy. O dalszych odcinkach, które będziemy realizować na terenie sołectw: Liniewo, Wysin, Chrztowo, Garczyn, poinformujemy w kolejnych komunikatach.

W sołectwie Garczyn utwardziliśmy drogę dojazdową do bloków. Na to zadanie uzyskano dofinasowanie w wysokości 100%.
W Liniewie ze środków z PROW wykonano zadanie polegające na odtworzeniu uszkodzonej fontanny, zamontowano nowe ławki oraz pojemnik do zbiórki odpadów tzw. małej elektroniki.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: