Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Pożegnanie grupy młodzieży z zaprzyjaźnionej gminy Ebsdorfergrund.
data publikacji: 05.cze.2023

W miniony piątek 2 czerwca, odbyła się pożegnalna kolacja wraz zabawą, goszczącej u nas grupy młodzieży z Niemiec.

Dla przypomnienia, grupa „młodych” wraz z dwoma opiekunkami, przyjechała do Liniewa w niedzielę 28 maja na rewizytę do Polski. Goście, którzy spędzili tydzień w naszej gminie, podczas dnia, zwiedzali i bawili się wspólnie, natomiast wieczory wraz noclegiem spędzali u  u zaprzyjaźnionych już Polskich rodzin.

Podczas pobytu zwiedzili miedzy innymi: Szymbark, Gdańsk, Sopot, Gdynię. Spacerowali, zwiedzali zabytki, płynęli statkiem z Sopotu do Gdyni oraz bawili się wspólnie z polskimi kolegami w gry terenowe. W piątek spędzili ostatni wspólny wieczór, który wspaniale zorganizowali rodzice wraz z Panią dyrektor  Hanną Szynalewską i nauczycielami.

Na ten pożegnalny wieczór zaproszono między innymi: Wójta Gminy Liniewo Mirosława Warczaka, Skarbnik Gminy Liniewo Alicję Koprek, Przewodniczącego Rady Gminy Liniewo Adama Sosnowskiego oraz Byłego Dyrektora Szkoły w Liniewie Pana Ryszarda Łuczkiewicza.

Na zamieszczonej poniżej fotorelacji widoczny będzie wspólny mural, który namalowali uczestnicy wymiany  Polsko- Niemieckiej.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: