Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Pozyskano ponad 8 ton trwałej żywności dla mieszkańców gminy Liniewo
data publikacji: 21.sty.2015


     
    

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Liniewie przystąpił do Programu Operacyjnego  Pomoc  Żywnościowa  2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Na podstawie umowy z organizacją regionalną Tczewski Bank Żywności pozyskano ponad 8 ton trwałej żywności w postaci mleka , makaronu, cukru, oleju oraz mielonki wieprzowej.

Pomoc w formie paczek żywnościowych została skierowana do rodzin i osób samotnych znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej t.j. 813 zł dla osób samotnie gospodarujących i 684 zł dla osoby w rodzinie.

Pomoc w formie paczek żywnościowych przygotowali pracownicy socjalni wraz z wolontariuszami. Wsparcie otrzymało  160 rodzin korzystających z pomocy społecznej.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: