Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Próbna ewakuacja w Zespole Oświatowym w Liniewie
data publikacji: 22.wrz.2023

Dźwięk syren strażackich i puste sale lekcyjne, to scenariusz jaki zaplanowano w Szkole Podstawowej w Liniewie w ramach ćwiczeń związanych z próbną ewakuacją, która miała miejsce w czwartek 21 września.

O godzinie 10.00 uczniowie wszystkich klas, zostali bezpiecznie wyprowadzeni z budynku szkoły ze względu na zaaranżowane zagrożenie pożarowe.

W ramach przeprowadzonej próbnej ewakuacji, w związku z ewentualnym zagrożeniem w budynku szkoły, ćwiczenia przeprowadziły wszystkie cztery jednostki OSP. W utrudnionych warunkach dużego zadymienia obiektu, druhowie mogli sprawdzić swoje umiejętności, zapoznać się z budynkiem oraz przećwiczyć różne scenariusze związane z zaistniałą sytuacją.

Po tych ćwiczeniach, druhowie udali się do zgromadzonych przed szkołą dzieci i młodzieży, by przeprowadzić pokazy pierwszej pomocy oraz wytłumaczyć jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś straci przytomność.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: