Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Projekt MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK
data publikacji: 02.lis.2021

Drodzy Czytelnicy Gminnej biblioteki Publicznej w Liniewie z Filią w Wysinie 

Mamy dla Was wspaniałą wiadomość, otrzymaliśmy przesyłkę z tegorocznej edycji projektu „Mała książka – Wielki człowiek”. Nasze biblioteki po raz drugi zakwalifikowały się do projektu. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 6 lat (roczniki 2015-2018) do wzięcia udziału w kampanii, wiemy że akcja przynosi maluszkom wiele radości i zadowolenia. Każdy przedszkolak, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Program realizowany jest przez Instytut Książki, a dofinansowany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: