Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Spektakl teatru „Maska” z Krakowa pt. „Magiczna Księga Czarodziejki Arielki”
data publikacji: 09.kwi.2013

W poniedziałek, 08.04.2013 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Liniewie odbył się spektakl teatru „Maska” z Krakowa pt. „Magiczna Księga Czarodziejki Arielki”.                                                                                

Organizatorem spektaklu była Biblioteka Publiczna w Liniewie z Filią w Wysinie. Bibliotekę odwiedziło około 60 dzieci i kilkoro opiekunów z Publicznego Przedszkola oraz klasy „O” przy Zespole Oświatowym w Liniewie.   

   Spektakl „Magiczna Księga” opowiada historię małego króliczka Maciusia, bardzo nieszczęśliwego, znudzonego ciągłymi wyrzutami rodziców i nauczycieli z powodu jego braku zainteresowania nauką czytania książek. Finał  bajki  jest  taki, że króliczek postanawia udać się do biblioteki celem wypożyczenia książki. Dochodzi do wniosku, że czytanie jest  bardzo dobrą i w brew pozorom ciekawą formą spędzania wolnego czasu.  

Dzieci brały czynny udział w spotkaniu, bardzo chętnie słuchały, oglądały, a nawet włączały się w bieg akcji, odpowiadały na pytania zadawane przez aktorów. Maluchy dowiedziały się, iż książki nie tylko dostarczają nam potrzebnych informacji, ale zapewniają nam rozrywkę, przenoszą nas w odległy i magiczny świat. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i ciepłej atmosferze.                                              

Celem spektaklu było rozwinięcie u dzieci emocjonalnego stosunku i pozytywnej postawy do książek i czytelnictwa, pobudzenie wyobraźni i wrażliwości u tych najmłodszych. Pomimo tego, iż dzieci mają powszechny dostęp do rozrywki i zabawy w formie bajek telewizyjnych, gier komputerowych i Internetu, czytajmy dzieciom książki, kształtujmy rozwój dziecka!

    Agnieszka Kosiecka

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: