Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Spotkania opłatkowe w Głodowie i Orlu
data publikacji: 12.sty.2015

kolędy, pastorałki, życzenia i noworoczna atmosfera towarzyszyły spotkaniom opłatkowym zorganizowanym w świetlicach wiejskich  7 .01.2015 w Głodowie oraz 8.01.2015 w Orlu 
Spotkania opłatkowe stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła na  spotkaniach wigilijnych w naszej gminie jeszcze w styczniu. W uroczystościach brali udział radni gminy, przedstawiciele władz urzędu, księża,  oraz seniorzy i   zaproszeni goście. Rolę gospodarzy pełnili Wójt Gminy Liniewo Pan Mirosław Warczak oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Wiesław Szarmach wraz z Radami Sołeckimi.

 

Najważniejszą częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania. Przy wigilijny stole była okazja, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z  Nowym Rokiem. Podziwiać także można było w Orlu występy przygotowane przez dzieci i młodzież z domu kultury z Liniewa z  piosenkami Anny German i programem świątecznym, natomiast w Głodowie uroczystość poprowadził radny z Głodowa Pan Adam Sosnowski oraz towarzyszył mu Piotr Potrykus ,  a część artystyczną jak każdego roku zapewnili  uczniowie szkoły podstawowej z Głodowa z programem kaszubskim pod kierownictwem Pani Idy Czaja .

 

Jak co roku w Orlu seniorzy bawili się przy muzyce zespołu FOX TROID z Liniewa – tańczyli do około 22.00, natomiast w Głodowie zespół ,, STANDARD” zabawiał gości do 20.00 Wszystkim towarzyszyły  radosne wspólne chwile i dobry nastrój.

Wszystkim seniorom, mieszkańcom naszej gminy życzymy zdrowia, miłości , zgody oraz przyjaciół każdego dnia.

 

 

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: