Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.
jesteś w dziale:
Sprzątanie Świata
data publikacji: 04.kwi.2023

W pierwszą sobotę kwietnia jednostki OSP wraz z młodzieżą i dziećmi sprzątały pobocza dróg. Mimo, że był to 1 kwietnia i prima aprilis, pracowali nie „na żarty”.

Od wielu lat dzięki tej inicjatywie, której pomysłodawcą jest Komendant Gminny OSP w Liniewie Wiesław Szarmach, nasze pobocza dróg nie przypominają śmietniska. O tym co ludzie potrafią wyrzucić przez okno samochodu lub po prostu pozostawić w rowie, można by pisać godzinami. Trudno powiedzieć czy jest to brak edukacji czy zwykły brak przyzwoitości. Jedno jest w tym najważniejsze, nasze drużyny MDP nie pozostały obojętne na pomysł dh. Komendanta i dzielnie pracowały mimo wiatru i zimna.

W tym miejscu zostaje jedynie zaapelować do kierowców. To co wyrzucisz przez okno samo nie zniknie. Pomyśl, ktoś to musi za Ciebie posprzątać. Zdajemy sobie sprawę, że nie tylko mieszkańcy gminy Liniewo korzystają z dróg, ale zacznijmy naprawiać świat od nas samych.

Powiązane zdjęcia:

Kontakt: